Gå til innhold



Foto

Yamaha Grizzly 660 stjålet Høvåg, Lillesand


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 Grime

Grime

    Nytt medlem

  • Medlem
  • Pip
  • 25 Innlegg:

Posted 21 October 2011 - 21:58

Min noe spesielle Yamaha Grizzly 660 er blitt stjålet fra hytta på Krossen i Høvåg i løpet av de tre siste ukene. Vi driver og hugger ut et skogsfelt og bruker den til å trekke ut tømmeret. Denne helgen skulle være en skikkelig arbeidshelg med tre motorsager i drift, men på grunn av tyveriet ble det én motorsag og tre til å bære/slepe - grrrrrr! Det lå endel verktøy i rommet bak/under setet. Plogskjæret satt ikke på ATV'en da den ble stjålet.



Endel spesielle ting med denne sykkelen. Jeg mangler høyre hånd, "alt" inkl. gassen er derfor flyttet over til venstre side. Den har mye større hjul på alufelg med mye grovere mønster enn vanlig. Karmen rundt bagasjebrettet (ikke på bildet) bak er påmontert en ca 20 cm høy kant, det er varme i begge holkene på styret og disse er også utstyrt med vind/håndbeskytter. Blinklysbryteren er brukket etter at stokken jeg slepte traff en stubbe (ting stopper veldig fort da!). Gass-wiren er røket, ny var kjøpt inn og skulle byttes i dag.



Bildet over er det siste bildet som er tatt av ATV'en før den ble stjålet. Her ser man den forhøyde kanten på bakre bagasjebrett tydelig. Skiltet er antagelig tatt av, men den var registrert på ZY 4917.

Dersom noen hører om, vet om, ser etc., vil jeg være takknemlig for et PM.

Trond