Det kunne være intresant å få i gang en diskusjon her på forumet om olje på Polartis. Starter derfor en ny tråd. Det står som kjent i instruksjonsbøkerne at det kunn skal brukes orginal Polaris olje på motoren med den uvanlige viskositeten 2W-50. Noen bruker bare orginaloljen mens andre ikke synest det er så nøye. På Amerikanske atv forumer kan man lese mye om dette. Noen sier der at man må bruke polaris olje eller så vill kammen ryke. Oljen skal være tilsatt sink( som i gammle dager) for å få en sterkere oljefilm som beskytter kammen. personlig heller jeg mot at annen kurant olje må kunne benyttes. Tengte å bruke Statoil lazerway 5W-40. Kom med synspungter.
Polarisolje
Started by
bogba
, Jan 04 2012 16:53
1 reply to this topic
#1
Posted 04 January 2012 - 16:53
Børge
#2
Posted 04 January 2012 - 19:46
Nu har ikke æ Polaris, men har hadd 3 yamaha, de 2 siste va 660 å 700 som æ har nu (Grizzly) Å fra yamaha si sie e det det samme, påstår at man ødelegg en eller anna clutch som har me variatoren å gjør dersom man ikke bruka ATV olje eller MC olja fra Yamaha. Som kosta en gullbar før litern.
Har kjørt alle 3 maskinan til sammen 10 år på Felleskjøpet helsyntet traktor/bilolje. Funka som snus å aldri hadd problem me nån teng.
Har kjørt alle 3 maskinan til sammen 10 år på Felleskjøpet helsyntet traktor/bilolje. Funka som snus å aldri hadd problem me nån teng.
Niva '97 "Fred Flintstones engine" 31" Steel Front Diff, "The French Mod" T-Case,BTR60/UAZ Autolocker, OME 50mm, Rancho RS5000, ZF Servo, More to come!
Grizzly 700EPs '08
It's a Jeep thing, that's why I drive a Niva!
Grizzly 700EPs '08
It's a Jeep thing, that's why I drive a Niva!









