Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Airbag/automatgir/Glødelys Jeep WJ 3.1
#1
Kjøpte en brukt men henholdsvis velholdt jeep grand cherokee WJ(2000 mod) med 3.1 diesel og automatgir. Har noen spørsmål ang bilen. km stand er 211000.

 

1. Glødelys tar veldig lang tid for det slukker, selv på varm motor, er dette rett?  kan sies at glødeplugger er byttet iht papirer.

 

2. Den girer noe hardt når den girer opp i gir, merkes spesielt ved mindre gasspådrag. er dette normalt på disse girkassene?? eller noe feil??

 

3. Airbag lampe kommer på ved svinging, har vel funnet ut at slepering slitasje skyldes dette, rett???

 

 

Ellers om bilen så er det byttet toppaking og 1 stk topp etter alle toppene var kontrollert, alle vippearmer og støtstenger. og servicer ser nå ut å være stemplet inn i servicehefte. 

Polaris Sportsman XP850EPS HO

Polaris RMK

Hyundai Galloper 2,5tdi
Svar
#2
Det skal ikke lyse så veldig lenge, men hva vil lenge si i antall sekunder ?

Skal heller ikke gire hardt.. så det kan jo være slitasje eller mangelfullt justerte band f.eks.

Jeg har samme bil men min er bare kjørt 111.000 km så jeg mangler 100.000 ;-)

Svar
#3
Glødelyset er nok på sikkert 20 sekunder

Polaris Sportsman XP850EPS HO

Polaris RMK

Hyundai Galloper 2,5tdi
Svar
#4
når det gjelder noe hard giring er det også slik at den er treg å gire i lave turtall

Polaris Sportsman XP850EPS HO

Polaris RMK

Hyundai Galloper 2,5tdi
Svar
#5
Airbag-lampa lyser hvis sleperingen/clock spring'en er ødelagt, ja. Og siden den lyser ved rotering på rattet kan det tyde på at den er ødelagt.

Sjekk om hornet virker i sving. hvis det ikke funker, da er det ihvertfall den.

Enkelt å bytte, men noen ganger et slit å få av rattet uten riktig avdrager.

Kjøpte ny (brukt) til min XJ fra usa, og da var frakten like dyr som varen, men fortsatt 2000 spart fra Norge.

Gatas Kong Rando
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)