Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taue punkt foran på Cherokee ?
#1
Hei !

Kikket litt etter tauefeste foran på bilen her om dagen, men fant til min forbauselse ingen spesiellt gode steder å feste tau/krok/sjakkel e.l <img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>
Bilen er Jeep Cherokee 1992mod 4,0L H.O.

Noen som har noen tips ?

Hvor kan jeg evt. feste en sjakkel ?

Alle forslag mottas med takk <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
#2
Jeg hadde et slikt på min '94 XJ Jamboree. Den hadde et forsterket støtfangerfeste med en brakett som gikk et stykke innover langs rammen på bilen.

[Bilde: tauefeste.jpg]

Du kan også få tak i sett slik som dette:

http://rustysoffroad.com/Merchant2/merchan...duct_Code=XJ-TH

--
Morten A. Middelthon
http://flipp.net/
http://jeep.flipp.net/

Endret av - morten on 26 jan 2004 13:49:45
#3
På min var det ingenting foran. De fleste har visst et øye som er skrudd under støtfangerfestet, men min var som sagt ribba... litt merkelig, trodde alle biler skulle ha sånt, men det kan jo hende noen har plukket det av på min, 86-modell.

[Bilde: logo.gif]
#4
Har ikke alle biler en krok fremme for sleping, det var det på faren min`s volvo 850, den var gjemt under et plastdeksel... Se eventuellt "under" bilen framme.

Stian F
#5
Mitt er under støtfanger eller bak den nederste listen. Det er festa inn i ramma innenfor stabstaget og er av type "øye"

En flat Cherokee er ingen tøff Cherokee
#6
Slepesjakler eller kroker foran på cherokeen er faktisk ekstrautstyr. Det finnes som originalt eller uoriginalt tilbehør. Det er ikke snakk om bare nye kroker, det er noen forsterkningsplater og muligens støtfangerfester.

Såvidt jeg husker fra instruksjonsboka mi så må evt slepetau festes rundt akslingen. Dette har jeg måttet gjøre en gang på min.

mvh
Torfinn
#7
På min var det oxo et feste men, jeg måtte fjerne det da Kufangeren ble montert...



cato


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)