Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford Bronco som Varebil KL2
#1
Hei, er det noen av dere som vet hvor langt varerommet er i en Ford Bronco. Jeg har utrolig lyst til å ta inn en 1996 modell fra USA. Den må være 140cm lang 90cm bred og 105cm bak. Noen som kan finne ut av dette? Fikk også høre at denne bilen ble betegnet som nybil i henhold til tollavgifter..noen som vet?

Jeg bodde i Utah i 2001 og hadde da en kremhvit 1981 Bronco XLT og ønsker å ha en slik en igjen her hjemme!

Takk for all hjelp

Mvh
Christian
Svar
#2
Okej, takker så mye for info.
Svar
#3
Rust er vel det som generellt er et problem på gamle biler, be om nærbilder av hjulbuene bak.
Har den vært kjørt litt tøft eller hatt takstativ kan takplata/sveisen ha sprukket i endene av takrennene, og det er stort sett enden på det taket..
Elektromotoren til innkobling av transferkassa har en tendens til å måtte byttes etter 10 års tid, huber framme kan være et problem.
Tett katalysator er gjenganger. Krav til 3-punkt sele bak gjør at du ikke lovlig kan ta av hardtopen.

Men man kjøper selvfølgelig ikke en sånn bil uten å regne med at en må skru litt, og enten har man litt peil eller så idetminste et ønske å få det [Bilde: smile.gif]

Edit: Bakluka er også svært utsatt for rust i bånn.


Bronco 408" C6 208
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar
#4
Ok, hmm.. vet ikke helt hvordan reglene er for dette... skal sjekke det ut. Tusen takk for hjelpen!
Er det noe annet spes jeg burde se etter ved kjøp av denne bilen?
Svar
#5
Hei, flott! Det er høyde, så dette "statskassa" må vel gå inn i bilen, høyde fra lemmen til kanten på hardtoppen... mål gjerne høyde inni i bilen også, gulv til tak.

Hva er målene forresten? Har du en Bronco som Vare KL2?

Takk
Svar
#6
Min er personbil, editerte litt mld over.



Bronco 408" C6 208
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar
#7
Lengde og bredde er OK, de 105cm hvordan skal det måles?
For å utdype det så er det ikke mer enn noen og 90 høyde i bakluka ,mens nesten 110 inne. Dvs at det er plass til "kassa" men den må tippes for å komme inn..


Bronco 408" C6 208
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)