Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spørsmål angående deltagelse i TT
#1
Har et lite spørsmål angående deltagelse i terreng touring:Hva er egentlig grunnen til ikke kjøretøy over modefied klasse kan delta i TT???
#2
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Har et lite spørsmål angående deltagelse i terreng touring:Hva er egentlig grunnen til ikke kjøretøy over modefied klasse kan delta i TT???

<i><div align="right">Opprinnelig postet av ÅH</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Opprinnelig var TT kun åpent for registrerte kjøretøy og eneste mulighet for å kunne prøve seg litt i terrenget under ordnede og forsikrede forhold. Kravene til sikkerhetsutsyr er lave og kjøringen skal ikke være spesielt utfordrende.
Vi fikk i år godkjenning fra forsikringsselskapene for også å åpne for uregistrerte biler, men det ble satt visse begrensninger. Ved Modified går et klart skille blant annet ved krav til chassis, vi valgte derfor å benytte dette som øvre grense. Muligens har vi allerede passert den linjen forsikringsselskapene tenkte seg.

[Bilde: logo_nbf_ny_2003a.jpg]
Ferdighetsseksjonen
v/Arne Johannessen
tlf. 908 45 664


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)