29.03.2004, 23:00
mange tenner er vekk er det plass til att den hopper over
eller har jeg bøyde ventiler????![[Bilde: mad.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/mad.gif)
smal size or no size
eller har jeg bøyde ventiler????
smal size or no size
|
register reim????sj410
|
|
29.03.2004, 23:00
mange tenner er vekk er det plass til att den hopper over
eller har jeg bøyde ventiler???? smal size or no size
29.03.2004, 23:00
Går bilen slik den er nå????
Hvis bilen ikke går så finner du ikke ut dette uten at du tar en kompressjons test eller at du tar av toppen... Trykk test på ventiler gjør du enkelt med å sette luft trykk på sylinderene. Hvis du ikke har komp. tester, så kan du ta en gammel plugg og knekke av porselenet og deretter fjerne innmaten i pluggen. Der etter sveiser du på noe du kan kobble luftslangen inn på. sett Stemplet slik at begge ventilene er lukket. så setter du trykk i sylinderen . Da ser du om du klarer og få trykk på ventilene. Mvh Frank ![]() "Han sover ikke, han jobber for maij"
29.03.2004, 23:00
Du kan også prøve å sveive veiva rundt, da vil du mest sansynlig kjenne om det butter i noen av ventilene. Eller du kan sjekke ventilklaringa, de ventilene som evt. er bøyd vil ha større klaring. Hvis dette er ok, er det mest sannsynlig gått bra.
- Geir
30.03.2004, 23:00
kammen sitter dønn fast....mulig skjært seg?????
smal size or no size
30.03.2004, 23:00
Sitter kammen fast når du har tatt av registerreim??
Det kan tyde på at stemplene står å trykker på ventiene. Du må nok opp med toppen uansett. ![]() "Han sover ikke, han jobber for maij"
30.03.2004, 23:00
ikke vet jeg.... men veiva går fint runt butter ikke i noe men kammen sitter dønn selv med mega latmans arm???
smal size or no size
30.03.2004, 23:00
du har et problem.Har du tatt av toppdeksellokket ??
antaglig et par ventiler som har satt seg.. ![]() "Han sover ikke, han jobber for maij"
30.03.2004, 23:00
har tatt av toppdekslet og løsnett ventilstrammere alle er klar av ventikstenger???? sitter dønn ennå
smal size or no size
30.03.2004, 23:00
Da har du sikkert grunnen til at det mangler tenner på tannreima. Hvordan ser knastene på kammen ut?? Kan jo kanskje høres ut som lagra har tatt kvelden?! Hørt noen ulyder før den stoppa??
- Geir
31.03.2004, 23:00
bare stoppet på tomgang.....har brukt skralle med 50cm stål rør
men sitter like gott ,ser helt ok ut oppi der....må mok spandere en ny topp tenker jeg:devil: var en i aust agder som hadde en......er jo en dags tur dit også smal size or no size |
|
« Neste nyere | Neste eldre »
|