Jaggu lenge siden jeg har gjort noe på korandoen nå, så i hælga hadde jeg meg en rettelig økt.
Er ramma som er grunnmuren for videre oppbygging, så nå må jeg skjerpe meg litt. Syntes at mye av den orginale sveisingen var helt jævlig, så har sikkert sveist på den par kilo med frisk sveis nå, de orinale er full av til dels veldig store porer og det var grove sårkanter i sveisene enkelte steder. På en av brakketene til karosserifestene det faktisk brent hull i ramma også, sykt sløvt arbeid altså . En annen ting er å sveise på nytt, for en må slipe bort det aller meste av sveisen for å få den nye bra også, brukte pinner på noe og rørtrå på de værste porehælvetene. Gamle far ristet på hue da han såg om meg, med 3 stykk sveisapparater og et par vinkelslipere rundt meg, "jaja, det ska nå faen meg være mulighet for å få sveisa ramme ser jeg" var kommentaren!
Har ombestemt meg anngående behandling av ramma, nå går jeg for syrebad og gavanisering= evighetsbil, er vistnok under 10kr kiloen for detta, så da er det jo ingenting å tenke på.
Har også litt lyst til å byggeom til spiraler, men den planen bør jeg vel droppe om jeg noen gang skal bli færdig, dessuten er jo BT så jævla vrange om dagen,hehe.
Har noen bilder av de dårlige orginal sveisene og jobben jeg gjorde med den bakerste traversen som er dobbel og rust nesten sprengt den sunn, masse banking med stor hammer og kuttskiva i mellom fikk fjernet så å si allt.
edit: Kom over regningen fra Ørsta Stål(lade metall) her i Trondheim, og tenkte dere kunne få den endelige prisen! 10kr kiloen og rammen veide etter deres vekt 148kg= en pris på 1480kr +mva= 1850kr. Har sett enkelte her på forumet har fått mye billigere kgpris, rundt 6kr, men etter som gutta hær i trondheim ikke er så hyppe på bildeler,så gidda jeg ikke prute engang, syntes det ble billig jeg!
Skal uansett koste på å behandle innvendig også, med ett eller annet tykkstoff,muligens noe fra biltema. Utvendig går jeg vel for en svartfarget lakk av no slag, eller kansje det gjenomsiktige stoffet fra NCT,nei det får bli sort,er penest d.
Plussgrader og tørre veier i Osloområdet medfører sterk kløe.
Kløe etter å tråkke ned på pedalene, titte ned på de små medtrafikantene, kjenne vinden i ansiktet, styrke underarmene ytterligere ved kjøring i byens smågater (i mangel av servo), nyte brølet fra villdyret og alle de andre fantastiske opplevelsene som følger ved kjøring av Kong Rando.
Etter å ha skaffet meg Korando så er dette de aller beste og tydeligste vårtegnene for meg. Det er sikkert mange som har dratt bilen ut av skjulet allerede, men for meg har det dessverre latt seg vente. Men snart..
Det våres og det kribler i høyrefot og gasshand, Korandoen er nok uaktuell en god stund enda, så jeg har vært å prøvekjørt US Korando(wrangler) med 35", som jeg vurderte å kjøpe. Må vel prøve flere om jeg skal kjøpe en Jeep dog.
Korandoen ble et seigt prosjekt og det går i lusefart, men nå fremmover endelig. Har fått avretta gulvet i mekkehula og laget noen store fine hyller slik at det nå er plass til å mekke litt lettere.
Ramma er nå sortlakkert, penslet med bengalakk mest bare for å få den sortfarget. Skal også bruke no understels/kannalgugge innvendig i ramma, mulig det er unødvendig nå når den er varmgalvanisert, men bedre føre var!
Ikke er det plass til mange bildene av gangen gitt!
Når arbeidsånden kommer over meg, tar jeg bare en tablett og venter til den går over slik at jeg får fred. he he
Venter bare på at syndefloden skal gi seg, slik at jeg kan fått begynt inni bilen.
Alt lyst til å skru er ute ennå, etter siste motorhavarien, ble arbeidsgnisten nesten like død den å.
Jeg får se om jeg orker å komme meg til Verdalen å få lakka bilen å.
Skal jeg dit så må jeg jo ta ut motoren også.
Jeg får ta bilen inni først å se om resten av lysten kommer etter den å.
Har etter lange vurderinger nå bestemt meg for å forsøke å selge Korandoen min. Har tenkt å kjøpe en mc, og jeg har verken tid, plass eller råd til å ha to "leketøy" som begge vil sloss om å bli brukt på solskinnsdagene.
Det er jo synd om du kvitter deg med korandoen din!!!
Selger du den, er det ikke sikkert du får korando igjen.
Det er mange mc'er men ikke så mange korandoer.
Men dette må du se selv, skal ikke ødelegge dine planer.
Da er bilen hentet av kjøper. Det var tristere greier, ...og se den kjøre av gårde. Men føler det er på tide å skru på noe annet enn Korando, så det er vel greit.
Virket som om det er blitt mange Korandofans rundt om i landet. Har ikke hatt slik respons på noe annet jeg har solgt på finn.no. Var over 1500 treff på under ei uke. Ble jo budrunde også vøttu.
Jeg kommer nok tilbake på forumet når jeg får kjøpt meg en ny bil, men nå er det slutt for denne gang.
God sommer.
lp
19.06.2008, 22:01 (Dette innlegget blei sist endra: 20.06.2008, 14:40 av Mute 180.)
La den ut for xx', noe jeg mente var altfor lite, men trodde ikke kjennskapet til Korando var så stor der ute.
Budrunden endte på xx', som er en fair pris for den bilen.
Stille på mekkefronten folkens?
Jeg!!! jo,ja....ehhhh.....kremt. nja, stille ja, for mange prosjekter, som alltid er undskyldningen. Har i tillegg kjøpt meg en Wrangler TJ som bruksbil og den har jeg jo også alt lagt flere planer for,kremt.....Det fine er at en lærer på det, altså det med for mange projekter. yeh right!
her er d absolutt ikke stille på mekkefornten. har akk fått på kroseriet etter sandblåsing av ramme.
turbo er montert og til helgen skal cooleren monteres. har bestilt masse nye deler jeg håper kommer til uka.
så nå gjenstår bare resten [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/whistle.gif[/img]
Sånt sett er det vel aldri spes stille på min mekkefront heller, bare litt stille rund korandoen!
Litt jeepmekking, litt bussmekking, litt fiksing av snøfreser, oppussing av loft osv.osv. Kansje blir det plass til korandoen i garasjen utenfor hær en dag, nå står den over 2timers kjøretur unna.
Du må poste bilder husbraak, det er alltid en god inspirasjon for min del! foresten, er det noen som har brukt ofroadbilder, jeg prøvde hær, men fikk det ikke til. Fikk ikke lasta opp bildene innpå dær, kom bare til en blank side etter at opplastningen begynte. hummm...
nå har dele kommet og det meste montert! hurra!
mn i dag fant heg ut at turboen hadde tatt kvelden så nå begynner letinga etter ny!
fikk start på kong rando mn ruste seg opp da turboen jikk på olja som kom inn..[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
nå har jeg bare ca 789 timer igjen, kjennes affal ut sånn......:S
<!--quoteo(post=879295:date=3 Dec 2005, 01:00:name=fillefranz)-->QUOTE(fillefranz @ 3 Dec 2005, 01:00) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->HallaB)
<font color="red">Redigerte titelen på emnet hær litt</font id="red">
Har alle gått i hi for vinteren? Ble litt kjedelig uten å ha noe nytt å lese om ssang yonger,hehe. Har ikke så mye spennende å komme med selv heller da .
Har kjøpt meg en rocky med 2.8 TD som med tider skal bli den nye maskinisten i Korandoen, lett oppstilt er den også, 0,95 i ladetrykk og litt ekstra på pumpa . Skal montere en IC i tillegg, da blir det heftig nok shø.
Men blir lite mekking for tiden, blir ikke så greit å ta seg noen kveldsøkter, når det er 2,5 timers biltur til dær den er innlosjert .
Litt gøy for gamlingen er det dog, han har tatt rockyen til sitt hjerte, så Isuzuen må vel inn i den etterpå da. Skal ikke se bortifra at vi har en vordene offroader i den 66år gamle pensjonisten, han hadde tilogmed vært å gått seg opp løype hær om dagen,hehe. Blir sikkert godt med litt risting av den gamle stive kroppen hans, vond rygg,dårlig hofte og greier.
Godt å se at en kan være litt barnslig og leken selv som pensjonist<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Hold på å gjøre mussoen klar førr sjekk hos biltilsynet etter at en kompis va så snill å ordna mæ mangellapp