Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kjøring med ATV på crossbane.
#1
Hei,jeg er ei mor på 28 år, som har kjøpt meg en Honda TRX 250 ATV.
Min lille datter fikk seg en Mercat 50 i høst.
Her på plassen jeg bor skal det nå lages en crossbane,
men foreløpig er det kun folk med 2 hjuls cross.
Jeg er i tvil om er om jeg rett til å bruke denne banen på lik linje som de på 2 hjul?
Denne klubben som nå er under oppbygging er en motorklubb, og ikke en ren crossklubb.
(De er meldt i NIF & NMF)
Er det noen plasser jeg kan finne regler for kjøring med ATV på en crossbane, som vil gi meg noen rettningslinjer?
Stilles det eventuelt andre krav til banen hvis ATV skal kjøre sammen med cross?
Dette haster litt, årsmøte rett rundt hjørnet.
Alt av tips mottas med takk!
Svar
#2
ATV fikk egne regler i år, disse reglene går på alder, ccm, teknisk på ATV`er o.l. Når det gjelder banene, kan du med klubbens tillatelse og lisens kjøre på motocross baner. NMK Aurskog Høland f.eks har trening og løp for ATV`er på motocrossbanen.

Sjekk: http://www.motorsportforbundet.no/files/%7...F53F24E7%7D.pdf Her finner du den info du måtte trenge.





[Bilde: Sukisignatur.jpg]
Svar
#3
hmmm finnes det virkelig mødre som deg![Bilde: smile.gif] sporty gjort!!! burde jo ikke være noe problem å få kjøre på banen som dere bygger... spør om de er kan være inntreisert i å starte ei atv-gruppe! er det først noen som begynner pleier det å være fler som henger seg på[Bilde: smile.gif] håper du får til dette!!!!

it`s not the fart that kills; it`s the smellWink
Svar
#4
Slik er situasjonen:
Jeg bor i Finnmark.
Joda her har vært 4 hjulinger i minst 10 år, men det har ikke vært brukt som leketøy. Kjøring fra bygda og inn på hyttene som ikke har veiforbindelse, men det meste 4 hjulingen blir brukt til her oppi nord er samene som bruker de i reinsamlinga.
Min datter var den 1 med ATV som "leketøy" i bygda, slik at ho skal slippe å være helt alene med ATV så gikk jeg hen å kjøpte en til meg selv også. Ble bitt av basillen når jeg så hvordan det lille knøtte klarer å mestre det kjøretøyet. I fjord sommer begynte ett crossmiljø for barn og blomstre opp, noen voksne gikk også til anskaffelse av cross sykler.
Nå til sommeren skal banen formes, og det kan jo ikke være for mye å be om at det kan lages plass på banen slik at ATV og cross kan kjøre side om side. Joda som svar på ditt innlegg: Vi er bare 2 ATV er her.
Svar
#5
spørs litt på hvor du bor, noen klubber tar i mot oss med åpne armer, andre er ikke fullt så begeistret. jeg bor i modum og har tre baner i nærheten som jeg veit har egne atv treningsdager. jevnaker, kongsberg og lier. dessuten har jeg vært i kontakt med nmk modum og sigdal. der har det blitt kjørt atv sammen med cross på treningsdagene dems.
men du er vel sikkert ikke aleine i nærmiljøet ditt om å ha atv??[Bilde: smile.gif]

it`s not the fart that kills; it`s the smellWink
Svar
#6
Jeg får også håpe at vi får det til [Bilde: smile.gif]
Kan vell også si at jeg kjører en Honda vf 700 c.
Takker for tipsene.
Svar
#7
Yess vi (jeg) får lov til å bruke banen. Samlet inn så mye dokumentasjon på at atv ikke var så skadelig for banen. "Den fungerer nesten som en liten preparerings maskin for dem som kjører cross. Så det det endte med var at gubben havnet i styret som atv ansvarlig.
Yipppppi
Svar
#8
det er kjempe bra og slik bør det være også..

BRA

[Bilde: EvoMan_logo.jpg]
MhcG2c
QuadX Racing Team
Svar
#9
glimrende!!!! gratulerer!!! tror det atv/quadmiljøet spirer og gror over hele landet jeg nå[Bilde: smile.gif]

it`s not the fart that kills; it`s the smellWink
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)