Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
range rover 4,6 hse
#1
har en 95 mod med noen små iriterende feil
håper det er noen her som kan hjelpe.
bilen "tror" nøkkelen er i låsen hele tiden, så jeg kan ikke låse bilen
med fjernkontrollen. helt ny feil.
cruise kontrollen virker ikke, har byttet alle slanger rundt "regulatoren"
i motorrommet, det hjalp ingen ting.
får ikke satt automatkassen i lavgir. det bare står å blinker. setter jeg den i ett eller annet lavgir, funker den som om den står i normalt høygir.
er ikke sikker, men det fåresvever meg noe høyt bensinforbruk. kommer ikke under 1.4 l pr.mil på langkjøring. og ca 2,2 på bykjøring.
har nettopp byttet begge lambda-sondene på eksosen. da gikk jeg ned fra ca 3,2 l pr mil. hmm
Svar
#2
Disse gutta (og jentene) kan sikkert hjelpe deg bedre på vei:
www.lrforum.com/forum
Der går jeg inn og finner trøst når jeg synes det er mye tull med min GeländewagenBig Grin Og hvis jeg har lest der i lengste laget så får jeg fryktelig lyst på en 88" Serie II:blink:

300 GD STT Cab
(280 GE LWB)
Svar
#3
takk for svar, kan noen fortelle meg hva som skal vere normalt forbruk på denne doningen

runar
Svar
#4
ellers er det noe med ECU biten som styrer transfer på disse, lei tendens til å svi og låse transfern i lav/høy, om du googler finner du endel info.
Svar
#5
Vakuumlekkasje? Høres ut som det kan føre til alt unntatt det med nøkkelen. (Hvis transfer'n er vakuumstyrt)
Svar
#6
<i>"Der går jeg inn og finner trøst når jeg synes det er mye tull med min Geländewagen Og hvis jeg har lest der i lengste laget så får jeg fryktelig lyst på en 88" Serie II"</i>

Det står en sånn hjemme hos meg..... Nå er det bare å få den på veien!!!! serie II 88" 1960modell!! Det er SJARM!!!!
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)