Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ventilløfter bytte 5,2l V8
#1
Har fått tikking i motoren når den er kald og antagligvis er en ventilløfter gåen (hydraulisk). Har tenkt å bytte til nye løftere når det har blitt varmere i været. Skal gjøre det selv, men er litt betenkt da motoren har mpi. Er det noen her på forumet som har gjort denne jobben og vil dele sin erfaring?
Svar
#2
Har ikke så my kjennskap til 5,2 literen, men du burde prøve å finne ut om løfterne kan trekkes opp uten å ta av toppene, i så fall ville jobben bli 10 ganger enklere.
512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
Svar
#3
har kjøpt Haynes repair manual og i følge den så er det ikke nødvendig å fjerne toppene, men er det nødvendig med spesialverktøy til denne operasjonen?
Svar
#4
<!--quoteo(post=1318917:date=23 Feb 2007, 09:43:name=filleristern)-->QUOTE(filleristern @ 23 Feb 2007, 09:43) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->har kjøpt Haynes repair manual og i følge den så er det ikke nødvendig å fjerne toppene, men er det nødvendig med spesialverktøy til denne operasjonen?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Nei tror ikke du skulle trenge noe spesial verktøy, husk på å nummerere/merke rockerarmene og støtstengene slik at du installerer dem på samme plass når du monterer tilbake.

Kan være lurt å ha en magnet til å dra ut løfterne med

[Bilde: stucklifter1.jpg]
512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
Svar
#5
Motoren har gått 140000km, er det noe annet som er lurt å skifte når dette er åpnet ?.
Svar
#6
<!--quoteo(post=1319322:date=24 Feb 2007, 10:49:name=filleristern)-->QUOTE(filleristern @ 24 Feb 2007, 10:49) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Motoren har gått 140000km, er det noe annet som er lurt å skifte når dette er åpnet ?.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Ville vel kanskje byttet ventildeksel pakningene, og pakningen mellom innsugsmanifolden og toppene.
Samtidig kan du demontere og rengjøre Throttle Bodyen, mens du holder på.
512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
Svar
#7
Ok, takk for hjelpen
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)