Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nivers, et kaldt gufs fra Østen!!
#1
Syntes alle har så fine biler, derfor må jeg bare legge ut min!!!
[Bilde: Før.JPG]
Slik så viduntret ut når jeg kjøpte den, men så fikk jeg litt maling fra en kompis, eller rettere sakt KAMERAT!
[Bilde: 1a.jpg]
[Bilde: 2a.JPG]
[Bilde: 3a.jpg]
[Bilde: 4a.JPG]
Legg merke til den geniale løsningen for høyttalerkassene, de ble kjøpt på rema 1000 for den nette sum av 29,90 pr. stk.
[Bilde: 5a.JPG]
Det som mangler er stål som ikke ruster, fant nok av rust da jeg malte, på dørene skal jeg prøve å få laget sigd og ljå merket samt en stor rød stjerne på panseret. Må også nevne at dette er bruksbilen min for tiden, og det er en og annen som snur seg når jeg kommer!
Tar i mot alle forslag til vidre USSR hedring på min bil, alle kommentarer er også velkomne så lenge de ikke er kapitalistisk laddet!

Nivers

Nivers
Svar
#2
noen diskre flammer øverst på skjærmene hadde vært kult på Bin Ladan din...

NO GUTZ NO GLORY !!!
http://www.offroad.no/snitz/topic.asp?TOPI...page=1&ARCHIVE=
Svar
#3
Hmmmm....
Skimter jeg utbyggere på bilen din? Får du plass til 235-dekk?

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!
Svar
#4
Tøff Russer !!!!
Ble mye stiligere med den nye fargen.

...hammer, sigd og rød stjerne hører også med.
...har du "Lenin-cap's" ?????? Må vel være en del av utrustingen!!!!

Trond

Go Chevy and Go diesel - twice the size and twice the stink !!!!!!!
Svar
#5
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
TØFF !!!
bruks bil ?? blir vel att den får møte naturen litt å <img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>

HÅPE
Svar
#6
Utbyggerne på skjermene er av plast og bygger ikke ut mere en 2-4 cm, problemet er at det er rustfeller, nå er de på for å skjule rusten som har angrepet framskjermene. Har ingen anelse om hvilken dimensjon som kan settes på ladan uten at det blir subbing, skulle gjerne visst det. Vinterdekkene er 205 (70/75/80??) 16, sommer dekkene er 185/65/15, bydekk, huff huff!!
Bilen har hatt seg noen småturer ut i skogen, men jeg er ikke spesielt tøff i terrenget, men det kommer seg vel. Tror at den skal få kjørt seg i vinter, etter det jeg har hørt så er niva’n ekstrem i snøføre, og det skal jeg få testet (bor i Nordland), har ingen planer om å kjøpe meg scooter til vinters.
"Lenin-cap's" må jeg skaffe meg, da blir jeg sjefen i gata.
Dersom noen har tips om hvordan jeg kan få satt på servo, uten å måtte modifisere så alt for mye da blir jeg glad. Vil helst ikke gå løs på torpedoveggen.

Hilsen


Nivers
Svar
#7
Du har vel russisk servo originalt? Stort ratt?

Vet at det skal gå 235x75x15 på bilen uten no' særlig tjafs, bygger litt ut. Skal visstnok skrape "litt" ved fullt rattutslag... Vet ikke hva dette betyr!

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!
Svar
#8
Så det var du som kjøpte den bilen!?
Gratulerer da <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Svar
#9
Du burde fått malt på KGB emblemer på dørene, så en av de vanlige lada stasjonsvognene i omtrent samme farge som din, med disse merkene på dørene - så helt sykt ut - utløste spontant behov om å gjennomgå mob.utstyret. (Dette var før den sovjetiske bjørnen fikk lus i pelsen, nå er bare nostalgi....)<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> tror det var en av de bilene som ble brukt i filmen "Spies like us"

MVH
JensM

Suburban 88

Kast en stein for fred.

Endret av - rover on 18 okt 2003 18:09:37
Svar
#10
Da e d kanskje på tide å gje dæ t skogs en tur<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Kor d e du bor i Nordland?
Interessert i bli med i Nordland Offroaders?
Send mæ en mail på carimjen@online.no i såfall<img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)