Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rullemale bilen og spørsmål om rust
#1
Hei! Har lest litt tråder her om rullemaling, men fortsatt litt usikker Smile

 

Akkurat kjøpt en B2600, som har litt smårust her og der. Vil fikse det før det blir ille. Hytta er rullemalt av tidligere eier, men planet er ikke. Dermed er det litt fargeforskjell, så tenker å bare ta hele bilen!

 

Der det er rust vil jeg pusse ned til bart metall og ta rusta. Har lest her at owatrol er greit å bruke når rusta er pussa bort. Spørsmålet er om jeg kan male med benga sin metalgrunning oppå denne, eller om owatrolen skal vaskes/pusses bort først?

 

Og hva bør jeg gjøre under bilen før vinteren? Tectyl?

Svar
#2
Benga og owatrol blandes fint sammen. Og når du kommer til toppstrøk så anbefaler jeg deg å blande i 10% owatrol i bengaen, da flyter det godt utover samt beskytter litt mer mot rust. Med mindre du skal ha matt farge, den blir ikke matt med owatrol i.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)