Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hjelp Girkasse Pajero gen2
#1
Hei jeg lurte på om noen har god Peiling på girkasse til Pajero? Jeg har selv en av typene super-select4wd på en 91 modSmile kjøpte meg en brukt kasse igår da min er knust, viste seg at på denne kassen var det bare

4l 4h 2h, passer denne da? Hentet kassen på en 93mod. Er det mulig og flytte over fordelingskassen for å få samme gir muligheter som før?
Svar
#2
Jepp, bytt over fordelingskassa så er du good to go!
If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar
#3
Takk for Svar?? Da var kassen byttet samt nytt Clutch-kit montert, ble som en drøm og kjøre?
Svar
#4
bytta til kasse uten superselect på min 96mod 2.5td fra en 92mod 

 

tenkte da bytte over fordelingskassa av samme grunn selv, men klarte ødelegge utgående medbringer og var slarkete i den så skeptisk.

 

satte da inn kassa som den var. passa fint bortsett fra at flensen på diffen bak hadde ikke samme hullmønster, så borret om det,

 

står på bilen nå, eneste jeg merker til det er at displayet som sier om jeg har 4wd eller ei ikke funker, og at jeg ikke får sperra bakakselen med knappen, men tenkte se på om det går an å få liv i den igjen (må vell lure bilen til å tro at den står i 4wd)


 

Svar
#5
bare å tvangskjøre kompressoren til sperra

hvis det er lang pajero så finner du ledningene/kontakt til kompressoren bak luka på høyresiden under baksetet.

(andre kontakten som er der går til varmeapparat bak)

 

koblet selv sperra over egen bryter på en tidligere gen2 og blir å gjøre det på den jeg har nå også.
Svar
#6
Siter:bare å tvangskjøre kompressoren til sperra

hvis det er lang pajero så finner du ledningene/kontakt til kompressoren bak luka på høyresiden under baksetet.

(andre kontakten som er der går til varmeapparat bak)

 

koblet selv sperra over egen bryter på en tidligere gen2 og blir å gjøre det på den jeg har nå også.
 

<script pagespeed_no_defer="">//=a.offsetWidth&&0>=a.offsetHeight)return!1;a=this.j(a);var c=a.top.toString()+y+a.left.toString();if(this.b.hasOwnProperty©)return!1;this.b[c]=!0;return a.top<=this.c[p]&&a.left<=this.c[m]};O[r].l=function(){for(var a=[F,G],c=[],d={},b=0;b<a class="bbc_emoticon" title="B)">{d=y+e(c[b]);if(131072</a><a>=a[q]+d[q]&&(a+=d),b=!0);N.criticalImagesBeaconData=a;if( B){var c=this.d,b=this.f,l;if(f.XMLHttpRequest)l=new XMLHttpRequest;else if(f.ActiveXObject)try{l=new ActiveXObject©}catch(P){try{l=new ActiveXObject( B)}catch(Q){}}l&&(l.open(D,c+(-1==c.indexOf(z)?z:t)+L+e( B)),l.setRequestHeader(A,E),l.send(a))}};O[r].h=function(){for(var a={},c=h.getElementsByTagName(F),d=0;d=a[b.src].n&&b[p]>=a[b.src].m)a[g]={renderedWidth:b[m],renderedHeight:b[p],originalWidth:b.naturalWidth,originalHeight:b.naturalHeight}}return a};N.k=function(a,c,d,b,g){var k=new O(a,c,d,b,g);M(f,H,function(){f.setTimeout(function(){k.l()},0)})};N.criticalImagesBeaconInit=N.k;})();pagespeed.criticalImagesBeaconInit('/mod_pagespeed_beacon','http://www.offroad.no/forum/index.php?s=6b1f2a3e0d6f58c218e7d9d830e343f8&app=forums&module=ajax§ion=topics&do=quote&t=132121&p=1696132&md5check=8eb5d2db2d5f0f67bdd31a1f073fbffc&isRte=1,WyQ3C4mRrQ,false,DPKoJjDORkg'); //]]></script>[q];++d){var></a>[q]+d[q])break;a+=d}b=!0}this.e&&(d=x+e(json.stringify(this.h())),131072>[q];++b)for(var>

 

jeg tenkte vell det enkleste er å få jordet kabelen som skulle vært på bryteren som sier kassa står i 4wd, da funker org knapp igjen Smile 

 

om jeg husker rett hadde alle pluggene som nå bare ligger og slenger der oppå kassa kun en kabel hver så regner med de blir jordet når bryterne slår inn.
Svar
#7
ja det skulle fungere

 

liker selv å kunne bruke sperra uavhengig om 4wd og/eller sentersperra er innkoblet Smile

Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)