Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..Piggkjetting..
#1
Hei, jeg har lyst på (ikke egentlig bruk for, -bare lyst på-) kjettinger til Pajero'n (2001 2.5TD, 4D56, 7seter). Er det stor sannsynlighet for at man river istykker noe (stikkakslinger, fordelingskasse, diffklumpedeler eller det som verre er?) dersom man kombinerer diffsperrer med kjettinger på en hyllevare-pajero?

Oppfølgingsspørsmål: Er det noen der ute som har en god kjetting å anbefale? Har standard dekkdim, og bilen er hevet 2", så det burde være plass nok. Vil ha kjetting som også kan kjøres på vei med, både mtp vibrasjoner/støy og sporing.. på den annen side synes jeg det virker litt jalla med hurtigkjettinger (ser for meg at det ikke er store steinen eller roten som skal til før de slites rett av) så det vil jeg heller ikke ha.,.

Svar
#2
flom.no har nok kjettinger i alle fasonger Smile

drivverk tåler nok piggkjettinger fint det, men ville heller gått for mt dekk og skru eller lastebilpigg

 

http://www.flom.no/lastogbuss

Svar
#3
Siter:flom.no har nok kjettinger i alle fasonger Smile

drivverk tåler nok piggkjettinger fint det, men ville heller gått for mt dekk og skru eller lastebilpigg

 

http://www.flom.no/lastogbuss
 

<script pagespeed_no_defer="">//=a.offsetWidth&&0>=a.offsetHeight)return!1;a=this.j(a);var c=a.top.toString()+y+a.left.toString();if(this.b.hasOwnProperty©)return!1;this.b[c]=!0;return a.top<=this.c[p]&&a.left<=this.c[m]};O[r].l=function(){for(var a=[F,G],c=[],d={},b=0;b<a class="bbc_emoticon" title="B)">{d=y+e(c[b]);if(131072</a><a>=a[q]+d[q]&&(a+=d),b=!0);N.criticalImagesBeaconData=a;if( B){var c=this.d,b=this.f,l;if(f.XMLHttpRequest)l=new XMLHttpRequest;else if(f.ActiveXObject)try{l=new ActiveXObject©}catch(P){try{l=new ActiveXObject( B)}catch(Q){}}l&&(l.open(D,c+(-1==c.indexOf(z)?z:t)+L+e( B)),l.setRequestHeader(A,E),l.send(a))}};O[r].h=function(){for(var a={},c=h.getElementsByTagName(F),d=0;d=a[b.src].n&&b[p]>=a[b.src].m)a[g]={renderedWidth:b[m],renderedHeight:b[p],originalWidth:b.naturalWidth,originalHeight:b.naturalHeight}}return a};N.k=function(a,c,d,b,g){var k=new O(a,c,d,b,g);M(f,H,function(){f.setTimeout(function(){k.l()},0)})};N.criticalImagesBeaconInit=N.k;})();pagespeed.criticalImagesBeaconInit('/mod_pagespeed_beacon','http://www.offroad.no/forum/index.php?s=6bb6e67a5b0436732a7db84bc412d731&app=forums&module=ajax§ion=topics&do=quote&t=132122&p=1695834&md5check=8c6c88f88659b5247a8ef093f0fafff5&isRte=1,WyQ3C4mRrQ,false,Nh5tg3tO7W8'); //]]></script>[q];++d){var></a>[q]+d[q])break;a+=d}b=!0}this.e&&(d=x+e(json.stringify(this.h())),131072>[q];++b)for(var>

 

Ja,. ser den med grøvre pigg, men nå har jeg helt nye Hakka8 Suv m/pigg, og er veldig fornøyd med de til vanlig bruk. Kjettingene skulle være til nødsfall, eller om jeg bare måtte opp den siste kneika til hytta, eller dersom lekelysten skulle ta helt overhånd.. Har du (eller andre) personlige erfaringer -både negative erfaringer og anbefalinger mottas med takk Smile
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)