Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E350 Powerstroke start problemer
#1
Har en 95 mod 7,3 turbo Powerstroke. Oppfører seg merkelig, noen ganger (oftere siste tiden) vil den ikke starte. Ser at gløding fungerer, startmotor går rundt med god fart, dieseltank halvfull, men bilen tenner ikke. Slik kan jeg holde på å prøve mange ganger, den starter som regel til slutt. Ryker <!--coloro:#000000--><!--/coloro-->ikke<!--colorc-->
<!--/colorc--> i det hele tatt når den først tenner. Sett bort fra dette funker den helt normalt under normal drift.
Er det noen som har forslag til hva det kan være som plager "dyret".
Ford Customline 7,3 l Turbo Powerstroke på vegen, Galloper 2.5D i skogen.
Svar
#2
Hei

Gløderele er ett kjent problem på powerstroke. Har bytta 2 stk på min på 4 år.
At bilen starter lett av og til kan komme av at det da blir kontakt i releet. Det er ei skive som blir trykt mot to kontanter som i ett innslagsrele til starter.
Når det blir nok slagg og urenheter på kontaktene vil det fuske og til sist ikke virke.
Glødelampa vil lyse som normalt. Hvis det er problem med starten når det er over ca 5 - 10 plussgrader kan det være noe annet.
Sjekk om det kommer strøm ut på den store kontakten nærmest radiatoren når glødelampa lyser. Releet ligger oppå motoren og kan sees fremmifra.
Jeg teipa ei prøvelampe på en forlenger og nådde da til på kompisen's 95 E 350.
Svar
#3
Detta har vært diskutert mange ganger her. Søk og du vil finne, som det står i Skriften. Trur je har svart på alle med følgende spørsmål: Står bilen med ræva nedover? Isåfall hender det at dieselen renner bak i tanken og den blir tungstarta.
..ikke sitt på noe kaldt, -da kommer dom!!!

 
Svar
#4
Wait to start lyset har ikke så mye med om Glødepluggene er på eller ikke.. Det lyser somregel lenger enn glødepluggene er på uansett.

Har fakta litt mere tro på at du har et tilfelle av tilbakesig, sjekk om du har lekkasje på dieselrørene dine..
[Bilde: userbar274064ii3.gif]

[Bilde: fordbikini.gif]
Svar
#5
<!--quoteo(post=1545594:date=29 Oct 2009, 16:57:name=Skauing)-->QUOTE(Skauing @ 29 Oct 2009, 16:57) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Detta har vært diskutert mange ganger her. Søk og du vil finne, som det står i Skriften. Trur je har svart på alle med følgende spørsmål: Står bilen med ræva nedover? Isåfall hender det at dieselen renner bak i tanken og den blir tungstarta.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Når det gjelder det med nedoverbakke så er det noe jeg lurer på : Min powerstroke har fått nytt dieselfilter flere ganger. Tapper ut dieselen og setter nye innsatsen ned i filterholderen som er TOM for diesel.
Vrir om nøkkelen og motor starter UTEN fusking eller hakking. Dette vil jo være det samme som om at dieselen renner tilbake? Det er også prosedyren som står i instruksjonsboka.
Kan forstå hvis det er den gammle IDI motoren dere tenker på.
Vi må hvertfall få tilbakemelding på hva som var feil..
Svar
#6
<!--quoteo(post=1545377:date=28 Oct 2009, 15:28:name=ralissa)-->QUOTE(ralissa @ 28 Oct 2009, 15:28) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Har en 95 mod 7,3 turbo Powerstroke. Oppfører seg merkelig, noen ganger (oftere siste tiden) vil den ikke starte. Ser at gløding fungerer, startmotor går rundt med god fart, dieseltank halvfull, men bilen tenner ikke. Slik kan jeg holde på å prøve mange ganger, den starter som regel til slutt. Ryker <!--coloro:#000000--><!--/coloro-->ikke<!--colorc-->
<!--/colorc--> i det hele tatt når den først tenner. Sett bort fra dette funker den helt normalt under normal drift.
Er det noen som har forslag til hva det kan være som plager "dyret".<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Hei

Hvordan går det? funnet ut hva som var galt?
Svar
#7
<!--quoteo(post=1547726:date=11 Nov 2009, 20:40:name=Moabitt'n)-->QUOTE(Moabitt'n @ 11 Nov 2009, 20:40) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei

Hvordan går det? funnet ut hva som var galt?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Nei, men den har startet greit den siste måneden.
Ford Customline 7,3 l Turbo Powerstroke på vegen, Galloper 2.5D i skogen.
Svar
#8
Fremdeles samme problemet med ugjevne mellomrom. Det er nok ikke gløding, ser at voltmeteret slår ut kraftig så lenge gløding står på. Har sjekket feilkoder og får P0478 som indikerer eksosbrems ventil feil. har nullet ut feilkoden og da har bilen startet, om det er tilfeldig ??? Finner ingen lekasjer og har parkert bilen med front nedoverbakke for å sjekke om det er tilbakesig.
Ford Customline 7,3 l Turbo Powerstroke på vegen, Galloper 2.5D i skogen.
Svar
#9
<!--quoteo(post=1571673:date=31 Mar 2010, 08:46:name=ralissa)-->QUOTE(ralissa @ 31 Mar 2010, 08:46) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Fremdeles samme problemet med ugjevne mellomrom. Det er nok ikke gløding, ser at voltmeteret slår ut kraftig så lenge gløding står på. Har sjekket feilkoder og får P0478 som indikerer eksosbrems ventil feil. har nullet ut feilkoden og da har bilen startet, om det er tilfeldig ??? Finner ingen lekasjer og har parkert bilen med front nedoverbakke for å sjekke om det er tilbakesig.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Hei.

ICP å IPR sensorene kan være defekt.
Sjekk også om det er noe olje i oljeresorvatet til oljepumpen, kjent problem at denne oljen renner tilbake i bunnen av motoren.
Dysene er avhengig av 500psi trykk ifra oljepumpen for å fungere.

mye god lesing her: HPOP System
Svar
#10

.jpg   jula_07_158.jpg (Størrelse: 976.15 KB / Nedlastinger: 47) [attachment<!--quoteo(post=1545377:date=28 Oct 2009, 15:28:name=ralissa)-->QUOTE(ralissa @ 28 Oct 2009, 15:28) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Har en 95 mod 7,3 turbo Powerstroke. Oppfører seg merkelig, noen ganger (oftere siste tiden) vil den ikke starte. Ser at gløding fungerer, startmotor går rundt med god fart, dieseltank halvfull, men bilen tenner ikke. Slik kan jeg holde på å prøve mange ganger, den starter som regel til slutt. Ryker <!--coloro:#000000--><!--/coloro-->ikke<!--colorc-->
<!--/colorc--> i det hele tatt når den først tenner. Sett bort fra dette funker den helt normalt under normal drift.
Er det noen som har forslag til hva det kan være som plager "dyret".<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

heisan, her kan det være flere ting som årsak, men bare en av dem.
for det første; er det satt på en lurechip på icp sender(common rail) så fall ta den bort og prøv der.
pk 2; kontaktfeil på kontakten til idm (injektor drive modul) evt fukt/ kontaktfeil inne i idm, den sitter jo litt utsatt til (venstre side front)
pk 3; kontaktfei på ecm (elektronic control modul) sitter i torpedoveggen v.s bred kontakt, du ser den. skru ut skruen i senter og trekk den ut ; spray med crc el elektrocleaner
pk 4; trekk av kontakten på icp (innsprøtningspressersender) sjekk om go kontakt, høyre side øverst bak på toppen (høytrykkkammer comon rail)
pk 5; sjekk at det ikke er for lavt oljenivå på motor, for lavt nivå gjør at den ikke får fylt kammeret til comonrailoljepumpen (høytrykksiden)
pk6; cmp (camposisjonsgiver) sitter i front på motor, høyre side av reimskivejul, denne tror jeg ikke det kan være; men sjekk om den har bra kontakt alikevel.
pk 7; leveringspumpen (diesel) sitter midt under innsugsmanifolil (tviler også på den, men sjekk også den om ikke noe av det er har gitt deg treff.
lykke til
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)