Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lysproblemer ZJ
#1
Hei!
Har fått problemer med lysene på min ZJ- 95 mod. Skulle dra hjem fra jobb i natt og da virka kun fjernlysa. Alt annet var mørkt. Kjørte hjemover og håpet at jeg ikke møtte noen.... Gikk bra det.
Har brukt dagen idag på å lete etter feilen. Det som skjer er at når jeg skrur på parklys går sikringen. Skrur jeg på nærlys så står de og blinker. Av på av på .... Fjernlys virker normalt.
Første jeg sjekket var tilhengerkontakten, var sikker på at feilen lå der da denne var helt opprustet inni. Koblet fra kontakten uten at det hjalp noe.
Har sjekket alle lykter og ledninger osv uten å finne noe som skulle tilsi at sikringen ryker.
Men, skjønner ikke at nærlysa skal stå og blinke.
Lysrele?
Kan en evt. kortslutning i hengerkontakten ha påvirket noe annet?
Og hvor sitter lysreleet på denne?
Håper noen har noen tips til meg [Bilde: smile.gif]

Mvh
jeppe
Svar
#2
kanskje du finner lysreleet bak en luke inni hanskerommet?

jeg har derimot problemer med at lysene forsvinner først etter jeg har kjørt i en halvtime +/- noen minutter. det har skjedd hver natt denne uken på vei hjem fra jobb så detter lysene ut på ca samme plass. jeg har lysbryteren på. når jeg vrir den til av/kjørelys da blir det lys igjen. jeg lurer på om det er 2 relè et for kjørelys med bryteren i "av" posisjon og et for bryteren i "på" posisjon??
If you're not driving a Jeep, then **** you!
Svar
#3
Disse ble vel ombygd til kjørelys her i norge da de var nye. På min 94 ZJ er de en bøttte med reler, sikring og ledninger under sidepanelet til venstre for bremsepedalen, jeg hadde begynt med å sjekke her før jeg gikk vidre til lysbryteren

lykke til
Svar
#4
Problemet med lysene fikset seg selv, og det er i grunnen litt frustrerende, for da vet jeg fortsatt ikke hva som var feil. Plutselig virket alt som det skulle igjen.

Synes det var litt rart at nærlysa skulle stå og blunke, kanskje et rele som ikke har det helt bra. Men skal sikringen for parklys ryke av den grunn?

Når jeg drev og lette etter feil fant jeg en orange boks bak ei luke på venstre side i bagasjerommet som det sto <b>Light Output Module</b> på, hvilken funksjon har denne?
Svar
#5
Det er en "dings" som kontolere at baklysene dine virker ryker en av pærene bak sender den en melding til VIC og du får en feilmelding i displayet. Denne kan ryke hvis du kobler til en henger med jordings feil, ryker boksen forsvinner baklysene. boksen er relativt dyr-- ikke spør meg hvordan jeg vet.

dette har ingen ting med frontlysene dine å gjøre.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)