Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkasje
#1
Hei.
Har en lekkasje som kommer ut av den ene bremse trommelen bak og renner ned på dekket. Det lukter som gearolje/kardangolje. Antageligvis en pakkning i stikkakselen? Har ikke byttet dette før, så jeg lurer på om det er vanskelig og evnt hva som må gjøres?
#2
Har samme problemet på min -90 cherokee. Stikkakselen må ut for å bytte tettering. Er ikke sikker på hvordan den er festet i senter.
#3
Takk for svarene.Har bestillt sim-ring nå, så da får jeg skru opp å se hvordan det ser ut senere. Lønner det seg å skifte bremse bånd og pumper samtidig tro?
#4
Har du aksel uten C-clip (opp til 1989 eller 1990, husker ikke helt, disse tallene gjelder cherokee bakaksel) er det fire bolter bak bremsetrommelen som holder stikkakselen inne. På nyere aksel må du av med difflokket og ut med c-clips. Førstnevnte må lageret dras av på og simringen sitter bak lageret, jeg hadde ikke utstyr så jeg byttet til en stikkaksel med tett simring.. på sistnevnte er det muligens noe lettere å få av lageret.
#5
må vite hvilken aksel dette er, eller hvilken bil, har gjort dette på min zj

Finn R
#6
Det er en Cherokee 90 mod 4l. Vet ikke åssen aksel det er, kanske en Dana 35?
#7
Hvis han ikke har verktøy (pressplater) og må lage disse er det litt jobb, hvis han har alt verktøyet som trengs, er prisen "stiv". regner med det er et verksted du har fått pris fra, og hvor du må betale 25% mva.
#8
Det er bare den ene siden. Har ikke noe press verktøy til lageret heller. Han sa det tok ca 1-1,5 time
#9
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Er en 1000 lapp greit å betale for denn jobben???

<i><div align="right">Opprinnelig postet av Av veien</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Hvis dette inkluderer bytte av simring på begge sidene er prisen ok..

Stikkakslingene må ut, låsering og lager må presses av, simringen byttes og lager/låsering presses på igjen.

Det anbefales visst å bytte låsering også, men jeg har brukt den gamle flere ganger uten problemer.

[Bilde: aksling.JPG]




512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
#10
Er en 1000 lapp greit å betale for denn jobben???


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)