Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kjøp/Import fra USA?
#1
Hei folkens,

 

Det er mulig at jeg skyter meg selv i foten ved å ta opp dette, men jeg lar det stå til.

Håper jeg ikke "banner i kirka" [Bilde: xsmile.png.pagespeed.ic.5Yux4gu5_h.png]

 

Jeg har lenge likt Jeep, og da spesielt CJ7, og har nå lyst til å gå til anskaffelse av et bra eksemplar av arten.

Jeg kikker på eBay motors, Finn og andre steder, men USA er jo bilens hjem, så det er vel mest sannsynlig at man finner noe bra der.

 

Jeg er på jakt etter råd og tips ang. hva man bør tenke på ved og før anskaffelse, tatt i betraktning følgende utsagn:

 - Trenger ikke være en "show car"

 - Skal ikke brukes som dagligbil, men må kunne kjøres når som helst (ikke redd for vann/snø osv)

 - Ønsker å bruke bilen i et prosjekt, noe som innebærer å bytte til dieselmotor.

 

Kommer sikkert på flere ting etterhvert, men dette er en start.

 

Håper på noen konstruktive svar! Smile

Svar
#2
IKKE stol på selger. Den kan se strøken ut på bilder, men du bør absolutt ta turen over og besiktige bilen selv. Har en nyimportert Barracuda som er utrolig flott utvendig og inni, men legger du deg under den ser du at de har tatt snarveier. (selv om jeg faktisk tror han som importerte den var over og så)

Diesel? Skal dette bli en skogsbjørn? Ellers leter du selvsagt opp en med V8'er... Wink

Sjekk ut www.norusline.com og www.jetcarrier.com, det er i allefall 2 kjente som hjelper med shipping av biler. Og ring Amcar. De sitter på alle dokumentene du trenger for å få registrert bilen i Norge,


Sent from my iPhone using Tapatalk
If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar
#3
Jeg hørt at det kan være litt utfordrende å få registrert biler ved import fra USA (og sikkert flere land). Dette på grunn av manglende typegodkjenning hvis bilen aldri er solgt ny i Norge. Om dette gjelder CJ7 skal jeg ikke si for sikkert, men sikkert lurt å undersøke litt med myndigetene hvis du planlegger å ha den registrert.

 

Her er noen gode råd og vink om import av bil fra USA. (LINK)

 

USA Konsulenten

Har ingen personlig erfaring med overnevnte, men tror det skal være seriøse greier. De har hvertfall mange biler under referanser på hjemmesiden sin.

Svar
#4
Hei,

 

Takk for svar Smile

Leste endel på AMCAR og fant ut at det kunne være ganske så stress å få til, så da legger jeg den ideen fra meg. Jeg har ikke så mye tid jeg vil bruke på det.

Da får det heller bli en Pajero, L200 eller muligens en HiLux.

Svar
#5
Hvis du har planer om å leke litt ute i naturen vil jeg anbefale og kjøpe en bil med stive aksler. Selv har jeg titta på Jeep Grand Cherokee (ZJ) i det siste som min mulige neste bil. Stive akseler på spiral fjærer og V8er med automat pluss at de dukker stadig opp for hyggelig priser. Skal sies at disse bilen ikke har det beste rykte så man bør være åpen for litt skruing. Tongue

Svar
#6
Nei, skal ikke være noe skautroll Smile og etter min mening (som kanskje motsier min Jeep fascinasjon) er stive aksler en relikvie fra forrige århundre som passer seg best på barnevogner og hestekjerrer Wink Tongue

Fra spøk til side, bilen skal brukes som en #2 bil, ettersom min primærbil er en el-bil. Tanken var da å ha en kul bil jeg virkelig hadde lyst på, men som ikke ble brukt så mye, kun til de lengre turene f.eks. Derfor lurte jeg på en CJ7 ettersom jeg synes det er en stilig bil. Derfor etter møtet med importveggen tenker jeg at det muligens er lettere å finne en annen "kul" bil met 4x4. Kort Pajero f.eks. Smile

Svar
#7
Kort Pajero er dritkult! Big Grin Men ring Amcar og snakk med dem, skal ikke være SÅ vanskelig å få til import... Smile 

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar
#8
Hei Smile

 

Har du link eller nr til AmCar?

Er det http://amcar.no/???

Svar
#9
Det er de ja... Smile Tlf 7289 6000. Ved import av Barracudaen min så de bare på skrivet jeg hadde med derifra, og la inn alle data som sto der rett i det nye vognkortet. 

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)