Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
heving pajero 98mod
#1
Heisann alle sammen. har nettopp kjøpt meg en pajero 98mod lang type. (den utgaven med store skjermer))

hvordan er det og karoseri heve denne bilen?? siden det er automat og super select 4wd noen som hvet om det kan bli noe problem???

har satt på nye dekk nå, men syns ikke dem ble noe særlig breie visrka så spinkle pga at bilen er så bred i utgans punktet. dekka jeg kjøpte er mud king 32X11.5/15 noen som hvet om hvem dim som blir bøst på denne bilen???

ser at mange har den bilen som er litt eldre uten den breddinga, men finner dårlig med bilder og sånn av den jeg har.. noen som har tips hvor det kan være bilder av den bilen ombygd???

tittet mye på bilen til jeepir her inne sinnsykt rå bil!!!!!
#2
For å si det sånn, til alle som lurer litt på det, så liker jeg faktisk flere biler jeg, men når det kommer til Pajero, så følger jeg nok bare litt ekstra med, men jeg har sett de fleste bilmerker som har blitt rimelig flotte etter en aldri så liten "face-lift", bare for å ha sagt det.. [Bilde: wink.gif]

[Bilde: Me-Evo.jpg]

Men i samme ånde-drag må jeg jo nevne hva jeg ikke liker, ehh det skulle jeg jo ikke, skal ikke lage sånn off-topic, sorry.. [Bilde: biggrin.gif]
#3
[Bilde: IMGP0883.jpg]




Lat att grinda... kyra frys!
www.pajeroteam.com
#4
tøffe SWB????regner med Jeepir ikke er enigSmile
#5
[Bilde: Pajero3597.jpg]

her er en islandsk bil 98mod med de "store" skjermene !!

og her er min bil som har de samme skjermene,bare jeg har den tøffe utgaven "SWB"
[Bilde: fjalla_hos_vidar1.jpg]


Lat att grinda... kyra frys!
www.pajeroteam.com
#6
sitter vel 33x12.5-15 på 10"bred felg med innpress på -46 på den korte, har oxo kjørt en del med 35"hjul i samme dim men da med -44 på felgene.

bilen er heiset ved torsjonstag og flytting av fjørfeste bak, blir snart 2" høyere !!!!

begge bilene over her er GODKJENTE

Lat att grinda... kyra frys!
www.pajeroteam.com
#7
Legg ut bilder du, så vi får se.. Artig at folk dukker opp, ha en hyggelig dag og ikke for å glemme helgen da, dette blir gøy.. [Bilde: smile.gif]
#8
har akkurat kjøpt di dekka som er på nå så har ikke råd til nye med en gang... kan legge inn noen bilder av hvordan den er nå med dekka som er på, men får ikke gjort det før til slutten av neste uke tror jeg.

dekk dim og mål på felgene er det på den korte pajero`n som det er bilde av ??

er den bilen hevet noe, er det karoseri løft ell justert på torsjon stag og byttet fjører bak?

jeg jobber på et firma som bygger om biler til vare biler, bygger mini busser og verktøy innredninger til bl.a bravida sine biler.

på mange av dem store bilene som skal bli brukt til og ha masse utstyr i så fjerner vi fjørene bak og setter inn luft puter med en egen kompressor som man kan justere trykket i dem putene inne i bilen.
kan jo da få løftet bilen en del med det, men er vel anbefalt maks 50mm foran??

men har jo også lyst til og karoseri heve den bilen da...
#9
Hvis du skal bytte dekk kan jeg være interessert i de gamle. Mvh Odd.
#10
[Bilde: paja_paa_fjellet.jpg]


kjempe fine felger, de så slik ut på 98` jeg hadde for mange år siden!!
med 32x11.5-15 bfg-allterrain
Lat att grinda... kyra frys!
www.pajeroteam.com
#11
Fine hjul på denne Pajeroen:

http://www.finn.no/finn/car/object?id=4321...26&pos=39&rub=2

Det der lukter det dårlig svingradius av![Bilde: fish.gif]
#12
nope, eller jo, men hør med fjallasport du...er de som har gjort det !!

www.fjallasport.no



Lat att grinda... kyra frys!
www.pajeroteam.com
#13
Måten som den bilen er blitt hevet ved flytting av fjør festet bak. har du noen bilder av det?? beskrivelse på hvordan det er gjort??

for og heve den foran er det bare og løsne dem mutterne øverst og så stille på skruen til ønksket høyde??


takker for alle fine svar hittils.
#14
Ta event kontakt med BGnor
Bytt til Dobbinson spiraler bak og nye torsjonstaver foran gir deg 2" løft, nok til å gi plass til 33"12,5"X15 på 8X15.


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)