Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USERIØSE anti-rust-firmaer!
#1
Har som kjent gått til anskaffelse av ny kjerre nå, og i den forbindelse, så er det noe småtteri som bør sveises på ramma.

Denne bilen ble understellsbehandlet senest i juli 2001 og det ligger kvitteringer på understellsbehanbdling årlig helt i fra 94 og utover. Ble virkelig overrakset da jeg så på kvitteringen hva dette forbanna møkkafirmaet har gjort på bilen. Sitat fra kvitteringene "banket bort løs rust ved hjelp av hakke og stålbørste, deretter understellsbehandlet (les:TECTYL!)". Disse idiotene har altså regelmessig fjernet løs rust på bilen og klint på et tjukt lag tectyl utenpå rusta som ikke var løs. Må si at jeg er virkelig overrasket over at et firma som har spesifisert seg på understellsbehandling kan gjøre noe så tåpelig. Disse idiotene må da for pokker kunne skjønne at man må hindre det fra å ruste videre med hjelp av olje el.li. FØR tectylen, istedet for å kline på et tjukt lag utenpå rusta og dermed gi den optimale leveforhold.

Skal dra innom dette firmaet i morgen, for jeg må finne ut hva slags idioter dette kan være. Skal vise fram kvitteringene og se om jeg greier å få til noe fornuftig ut av det, for dette virker vanvittig amatørmessig og uproffesjonelt.

OG til alle dere andre som fortsatt ikke har forstått det, TECTYL er en fin understellsbehandling for nye biler uten rust, men så fort det kommer, rust på understell, så ikke finn på å bruke dette svineriet, tectylen akselrerere rustprosessen vanvittig, og gjør mer skade enn nytte for seg på slike biler som de fleste av oss kjører (les, eldre enn 5 år)!

lenge leve sagkjede og owatrololje!
#2
Tectyl er helt ypperlig å bruke på gamle biler, poenget er jo bare at man kan ikke bruke tectyl som grunning, fjern rusta(syrebehandling, sandblås, vinkelsliper, stålbørste ovs) sleng på 2 komponent epoxy grunning, gjerne et lag eller 2 med en eller annen lakk(ikke grunning) deretter et dekkende lag med tectyl. Fungere ypperlig. <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
#3
Ikke klag på tectylen! Funker yppelig til å skjule gammel rust. Problemet er bare at det fortsetter å ruste... Som Driving sier, grunnarbeidet har ALT å si!

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!
#4
Grunnarbeidet har selvfølgelig alt å si, men når et tectyl-firma kliner på et tjukt lag tectyl utenpå den gamle dritten, DA er det noe som ikke stemmer. Hadde disse idiotene gjort ordentlig grunnarbeid også tectylert, så hadde jeg sannsynligvis ikke vært antydning til rust, i hvertfall ikke hvis det ble gjort årlig som på min, men å legge tectyl utenpå rusta er jo reneste selvmordet på biler.
#5
Junkern, er helt enig med deg! Tectyl på gammel bil er no´drit. Slik kan ramma se ut når fuktigheten har samlet seg under stiv, tørr tectyl. [Bilde: tectyl%20rust.jpg]
Derimot kan ramma se bedre ut på områder hvor oljesøl har holdt tectylen myk og tøyelig. Tectylen holdes rett og slett "fersk" her av olja...?
Men hva er din resept på å jobbe med gammel tectyl ramme?
Jeg skal prøve med høytrykk varmt vann, lang tørke, 3 lag owatrol og kanskje et kosmetisk tynt lag med noe svart.. Til slutt oljebehandling en gang i året...
Hva tror du?


Endret av - knut on 03 sep 2003 16:30:43
#6
Blir det ikke bra hvis firmaet fjerner den gamle tectylen og legger på ny? Men det var kanskje nettopp det de ikke gjorde? Ellers har jeg også hørt at tectyl er no drit, fordi det blir hardt etter en stund. Han jeg jobbet med restaurering av MG hos (www.dinmg.no) hadde en kar i Lier som hadde et jævlig seigt vidundermiddel som aldri ble hardt. Det var noe forferdelig klin å skru på biler med det under, lukta dritt, men skulle visst funke veldig bra.
#7
må støtte opp under denne kampsaken.
har du fått av tectylen, LEGG ALDRI PÅ TECTYL IGJEN!

tectyl har alltid vært det største problemet på alle 4x4 jeg har hatt (bortsett fra på cj7'en da der var jo alt et problem <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>)!
owatrol og olje er saker!

håvard

BJ42


Endret av - håvard on 13 sep 2003 12:23:49
#8
Hvis olje er det beste trikset, så kommer fronten min aldri til å ruste! Etter det forrige motorbyttet mitt byttet jeg aldri olje, jeg bare etterfylte... <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Har hatt en h***etes jobb nå for å få det rent nedi motorrommet igjen... (Nytt bytte på gang...)

If it ain't broken, you haven't been looking good enough!


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)