Innlegg: 2,660
Tråder: 458
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
Det er jo faktisk noen kjente navn på Island da, og jeg ble så glad når jeg så ordet Hamar der borte, men det ble jo liksom en aldri så lite skår i gleden når jeg oppdaget at Hamar kunne også være en Golf eller idrettstadion, og jeg som aldri har hvert på ei golf bane da..
Her var vi også sist vi var på Island, uansett det ble liksom ikke den store utfordingen på Landmannalaugar når vi også møtte en BMW X5, men Islan er jo Island uansett, sitter og drømmer meg bort, tror det blir ny tur til neste år, rimelig sikker..
Jeg blir så imponert over de som kaster seg over de litt aldrende grønne, med skikkelig iver og pågangsmot, selvfølgelig ble det jo noen uforutsette stopp, men Land Roveren fungerte den..
Det er ikke noe særlig enkelt dette med all denne plastikken, men som nevnt tidligere, gikk det rimelig greit ved hjelp av en gammel Pajero og en litt eldre Land Rover Ex-millitær..
Dette her er rimelig digert bare for å ha sagt det, Ford Ecoline med 44" er heftig, selv om jeg var på Fjallasport.is og fikk ta og føle på ett sett med 46", da kan en begynne å snakke om legitimasjon som Hr. Autofil Larsen mummler i det uendelige om.. <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 2,660
Tråder: 458
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
Fant nok et bilde av Pajero`en med 38" dekk, synes at dette var en grådig fin bil, det ble jo "nesten" trist å sette seg bak rattet på kjærra, men pytt-pytt, det er jo ikke enkelt å tøye strikken så langt her hjemme i Norge, så jeg tror det blir bare med drømmen..
Det er mye rart å finne på Island, dette er et skikkelig gammelt fly, reisefølge lurte fryktelig om dette kunne være det flyet som måtte nød lande på Vatnajökull, men vi fant jo rimelig fort ut at det var det nok neppe, men at det var Amerikansk og skikkelig gammelt, det var det så absolutt..
Fjellveiene på island er jo en opplevelse, uansett vær, forskjellen er jo bare at under dårlig vær er det ikke så morro å fotografere, men vi var faktisk stort sett heldige på årets tur til Island..
Var innom Brettarkantar på Island i Reykjavik og møtte Mr. Brettarkantar, husker ikke navnet i farten, men han var en usedvanelig hyggelig kar, som dro på seg kjeledressen for å måle opp kjærra, og demonstrerte hvordan skjermbreddere til 38" ble montert på min Mitsubishi Pajero..
Innlegg: 2,660
Tråder: 458
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
Det er mye flott natur på island, men det er vel noen linjer jeg så absolutt ikke trenger og utdype noe særlig mer, jeg liker Island, uten å ha mottat ei krone fra den Islandske Turistforening..
Jeg ble mektig imponert over denne Ford`n med 44", det må jeg bare innrømme, vi fikk oss en aldri så liten test runde i et grustak rett utenfor Reykjavik, noe som ikke la noe særlig demper på opplevelsen og inntrykket.. Det er imponerende hvor "lett" kjørte disse bilene virkelig er, men så har de også hydraulisk styring da..
Det tar fort på når inntrykkene står i kø på Island, og da er det jo rimelig greit med en aldri så liten "time-out" noe som blir demonstrert på dette bildet..
Her er vi inne på et millitær museeum ikke langt unna Seidisfjordur, og som rosinen i pølsa møtte vi han som hadde resturert denne Kriger`n, jeg er så absolutt ingen fagmann, men reisefølget skrøt vilt og hemmingsløst av et særdeles godt håndlag og håndverk..
Norsk kjøredoning funnet på militærmuseeumet på Island..
Dette ovenfor her er jo det en kanskje kan kalle "Mobil-workshop" uansett Land Roveren fungerte den, på tross av noen pussige "fakter" osv. Men med noen vittige kommentarer og iverig pågangsmot gikk det alldeles glimmrende.. Og det ble jo liksom litt krydder i maten da..
Dette ser kanskje noe "skummelt" ut, men vi kom oss hjem for egen marskin noe ikke alle har gjort tidligere, dette er en informasjon jeg vet med sikkerhet, så sum a sumarum det var en særdeles hyggelig og velykket tur denne høsten.. <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 1,464
Tråder: 38
Ble medlem: Feb 2003
Omdømme:
0
Satt på Hotel Victoria på Hamar og inntok en velsmakende frokost på fredagsmorgen. Den ble forsterket da din Pajero tøffet forbi vinduene. Mektig kjøretøy å se i bybildet
Trondhjemmer i eksil.
Team Gnu.
http://crashscrib.dyndns.org/knut.html
Innlegg: 2,660
Tråder: 458
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
Knut G: du kunne jo ha gitt lyd i fra deg, hadde sikkert hatt en tier til overs, kaffen på Mjøs brygga smaker fortreffelig, og til deg som sliter med "nakke-vondt" ta en Parasitt og ring legen i morgen.. A joke, takker og bukker til alle med åndelig support for meg og min bil, det mottaes med stor takk, i følge den stor sorte bok skal alle få sin belønning i himmelen, måtte jeg da få kjøre en Pajero med 44", uff da den var skikkelig stygg, men det ble bare sånn..
Bildet ovenfor er tatt på Færøyene, og jeg må bare si: har ikke så veldig mye å si om akkurat den plassen, bortsett fra bånn i bøtta..
Dette bildet er tatt på vei innover Landmannalaugar, og med litt fantasi og godvilje ser det jo nesten ut som hodet til Tor med hammeren er i siluett banket inn i fjellkjeden, noe lignende Bjørnson profilen for den som har kjørt nordover på E6 rettning Dovre..
Og tar man seg tid til en hval safari, så er jo muligheten til stedet for å se hval, selv om ikke alle er like store, men i godt vær er jo en båt tur ikke akkurat dumt da, selv om å kjøre er litt bedre.
Innlegg: 103
Tråder: 2
Ble medlem: May 2003
Omdømme:
0
Jeg så Pajero'n din i Hamar-traktene i sommer en gang.
Sliter med nakkesmerter ennå<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Endret av - landyman on 30 aug 2003 20:12:43
Innlegg: 1,337
Tråder: 99
Ble medlem: May 2003
Omdømme:
0
Det er gøy å se skikkelige reservehjul på 36" på bilen din.Hehe
blir værre for de som har 38" reservehjul<img src=icon_smile.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 2,660
Tråder: 458
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
De med 38" har ikke reservehjul med seg.. De håper faktisk på at det kommer noen med et..
Innlegg: 5,726
Tråder: 203
Ble medlem: Dec 2002
Omdømme:
0
jaggu bra jeg har tørrfisk hengende på boden, fikk så lyst på det når jeg så det ene bilde oppe her... fikk oxo veldig lyst på store hjul igjen når jeg så bilde oppe her igjen, men har nok ikke dt liggende på boden desverre....
skikkelig fine bilder.
www.pajeroteam.com
mvh
EvoMan
Innlegg: 1,464
Tråder: 38
Ble medlem: Feb 2003
Omdømme:
0
Jeepir: Hadde dessverre ikke tid til å prøve å få kontakt. Ankom Hamar klokka 3 på natta etter et motorhavari ved Elverum. Måtte hive meg rundt for å fixe transport av bil og meg selv hjem serru. Fytti for ei hektisk uke. På toppen av d hele har jeg blitt forkjøla. Mann og forkjølelse = syk! Sa d til kjærringa en gang : Fødsel er ille ? Har aldri vært skikkelig forkjøla du.
Hehehe, sa d bare en gang.
Trondhjemmer i eksil.
Team Gnu.
http://crashscrib.dyndns.org/knut.html
|