Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oljeånderøret på 4.0 liter`n
#1
Muffa som sitter toppdekslet på oljeånderøret helt fremst på motoren på 4.0 literen har røket på min Jeep.
Bertil o Sten klarer ikke å skaffe delen sier dem.
Hva skal jeg gjøre???

Hullet er 25 mm i diameter, finner inge ting som passer heller.
Det er også en dårlig løsning å kjøre rundt med papirhåndklær i hølet au.

er der noen som kan gi meg et tips, hjelp...
Svar
#2
har du prøvd å ringe http://www.4x4supply.no/ ?

-91 Cherokee 4.0 HO
3" / 31-10.5" MT / 8*15 rockcrawler
Svar
#3
Er det det som går på skrå fremover? Det kan ikke skaffes bare dette. Det inngår i et sett med slanger.
Jeg kjøpte til min 89 modell i vår fra et firma i usa, www.allchryslerparts.com . I norge var det rådyrt. Fikk sendt det via magnum.
Delenummrene er 53004838 og 53004868
Husker ikke akkurat hva som er hva, men disse to har mange slanger som går i motorrummet og til luftfilteret, også den hurtigkoblinga med alle vacuumslangene. De kostet 70 dollar, pluss frakt fra magnum et par hundre.

Torfinn
Svar
#4
jeg brakk min å, men som nødløsning brukte jeg ei krympehylse, (ment for elektriske kabler), har også skjøytet sprøe vakumslanger med slike, funker meget bra faktisk.

Finn R
up-up! and away!!!!!
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)