Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RESULTATER,Renault treff
#1
Her er resultatene fra de meget spennende konkuransene på Renault-treffet i Kvinherad:
Orginal:3plass,Åge Kolaas
Modifisert:Åge Kolaas
Longestdistans:Åge Kolaas

Speningen var til og ta og føle på,når Renault gutta skulle møtes på treff,og til konkuranser.Treffkomiteen hadde i lengre tid planlagt dette ned i minste detalj.Vi var nok litt skuffet over fremøtet,men dette var jo første gang et slikt større arrangemang skulle gå av stabelen her i Kvinnherad.Nærmere bestemt på Rikards private kjørefelt i Uskedalen.
Vi får si oss fornøyde med opp møtet på grunlag av dette.Hele en bil kom,og alle treff deltakerne stilte til konkurans med bilene sine.Tøft gjort,det var tross alt helst gatebiler som møtte opp på treffet.
Allerede tidlig i konkuransen var det en fører som pekte seg ut som en klar favoritt,nemlig Åge Kolaas.Han startet forsiktig,men tok seg sammen etterhvert og ga alt for publikum.Dommerne var nok litt ferske,og Kolaas virket lettere irritert over prikkene han pådro seg etter 1 seksjon.Dette var første gang,også for dommerne,så vi får lære av dette til neste gang.
De tekniske ansvarlige ble tidlig inkalt til møte,da Kolaas leverte protest.Denne ble IKKE tatt til følge,da man IKKE etter Renault-trail reglene kan protestere på seg selv.
Det skal også legges til att gjennomsnitsalderen på domerne var 12 år.
Det ble servert mye god mat og drikke,noe treffdeltakeren satte stor pris på.
Gruppa "Ny Tid",kjent fra festen på NordicTrail,spilte og sang ut i de små timer.

Hva har vi så lært og erfart med dette store arrangemanget?
En ting er sikkert,å ta i mot biler og folk i slike mengder,krever et stort støtteapparat,og nitidig planlegging.Alt gikk ikke knirkefritt,men neste år retter vi de feilene.

Oppfordrer gjerne treffdeltakerne til å komme med synspunkter på noen av disse tingene.
[Bilde: renault1.jpg]
Her ser vi Kolaas i dyp konsentrasjon i en av de mest omtalte seksjonene.
[Bilde: renaultsikting.jpg]

Flere bilder,se Rikard Hauglans garasje.

Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.
#2
Etter dette rundkastet i en av de mest krevende seksjonene,den som var årsaken til en av deltakernes(nevner ingen navn)ville protester:
[Bilde: DSC00200.JPE]
[Bilde: DSC00201.JPE]
Ble fører Åge Kolaas så frustrert at hoveddommer Fredrik
[Bilde: DSC00195.JPE]
så betenkt at han fant det lurest å beordre den etterhvert hysteriske Kolaas inn i baksetet,hvor han i all hast ble kjørt til en lokal helseinstitusjon for mentale undersøkelser..
[Bilde: DSC00204.JPE]
Vi venter fortsatt på resultatene derfra,men vi håper at det ordner seg,sånn at han kan stille på neste ukes nysatsning: Audi80 treff!!

Just4Fun
#3
Resultater fra de mentale undersøkelsene:

Åge Kolaas;5 plass.

Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.
#4
Her er vinneren av Renault Rally 2000, arrangert i Jøssingfjord, er nå å få kjøpt i små esker hos byggmakker [Bilde: morganf.JPG]

Follow your dreams [Bilde: smile.gif]
#5
Det varmer en gammel Renault-entusiasts hjerte å se at det finnes likesinnede....

Just4Fun
#6
Morsomt Roffy,att du skulle komme med bilde av den bilen.
RenaultRally2000 som bildet er fra,ble det siste RenaultRallyet arrangert på Norsk jord.Faktisk fram til nå,da det prisverdige innisjatvet for å dra det hele i gang igjen,ble tatt i Kvinnherad.
Bilen du har knipset,ble den gang kjørt av den legendariske tyske føreren,Døycarth Uberstrasse.Han var jo de siste årene storfavoritten blant løpsdeltakerne.
Håper de som har tatt opp igjen dette med Renault Rally/Trail,satser for fult neste år igjen.Det var jo tydelig stor interesse blant deltakerne på treffet.
Og for publikum mulighet til å bivåne extrem dyktighet i traseene fra de som konkurerer.
Hadde foresten besøk fra FormulaOffroad miljøet i går.Også blant disse guttene er det stor interesse for en egen FormulaRenault klasse neste år.Selfølgelig om det blir begrensinger på hvor mye efekt bilene får ha.Noen ville nok tatt det ille opp,hvis de ettablerte klassene mistet interessen blant publikum.

Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.
#7
jøss!!!!!!!!!!!!!1

Just4Fun
#8
Hva med et "renault-trial", hvor renaultene er løypa? <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
#9
<font size=6><font color=red>SISTE!!!!!!</font id=red></font id=size6>

<font size=2><font color=black>Siste nytt fra RenaultTrail konkuransen i Kvinnherad: Åge Kolaas er disket.
Ja i dag motok treffarrangøren brevet fra den internasjonale RenaultTrail komiteen.Kolaas er disket av følgene grunner:
1.Renault 5 er ikke levert med overliggende siggarett-tenner i 1986.
2.Portal kryss på drivakselmansjettene ble kun levert i 1982.
3.Gjeldene sikkerhetsbestemmelser ble brutt,Kolaas brukte hverken susp eller hjelm.

Håper vi slipper slikt forsøk på juks neste år,og att dette blir sett på som en advarsel til førerne.

Kolaas sier i en komentar att dette ikke vil få noen betydning for hans deltakelse neste år.Han vil da klasse opp til Renault Stafit (varebil,'74 mod.) og stille i klasse Vareproto.

Vi venter i åndeløs spenning.</font id=black></font id=size2>


Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.
#10
Triste rykter fra Kvinnherad,tyder på att det ikke blir arrangert Renault Trail i 2004.
Flere av de aktive førerne har fått andre interesser,og har varslet att de ikke stiller til start.
Arrangør komiteen tror nok kansje også de serdeles tøffe seksjonene kan ha skremt flere ut av sporten.
En av de mest kjente Renault Tral førerne,Åge Koolås,sier i en komentar att han går over til en litt tammere form for bilsport nemlig Formula Offroad.Han debuterer 1 november på Gjerstasladden.
Til det er det vel bare å siTongueINGLE!!!

Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)