Innlegg: 199
Tråder: 33
Ble medlem: May 2002
Omdømme:
0
Takketakk Per F
Det kommer nok en SnowKings Garasje med tid å stunder, men akkurat no e det ikke mye å vise. Ramma e levert te sandblåsing og lakkering, og resten står ute under presenning. Bare akslinga som ligg inne.
Men her e no anyway min andre "Kjære", eller det blir vel tredje, hvis madammen skulle komme te å lese her...
mvh
Glenn
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Hei kul scooter, hadde tenkt å kjøpe en sån men han vile ikke gå ned i pris
Men her er noen spørsmål???????????????????????????????????????????
Ka e dise til fant ikke ut kor dem skal stå.
-Distri Butor hadde ikke noe å koble den til, det må jo mangle noe her
![[Bilde: DCP_0281.jpg]](http://www.offroad.no/snitz/uploaded/skidoo/DCP_0281.jpg)
Trur at EGR skal til denne men den passer ikke i kontakten så man må vel bruke den andre kontakten på bilde. men kor skal den kobles in på?????????????
Fant heller ikke noen kontakter som passet in på kåiln, e den ikke me??????????
Er det noen ledninger som skal kobles noen steder av det som er inni biln.
Det var jo noen lidninger uten kabelsko der????????
DETTE HASTER
Endret av - skidoo on 28 mar 2003 16:27:06
Innlegg: 2,007
Tråder: 77
Ble medlem: May 2002
Omdømme:
0
<i>-Distributor hadde ikke noe å koble den til, det må jo mangle noe her .. </i><b>Det følger med en overgang-skjøteledning som passer rett inn i den største kontakten på fordeleren.</b>
<font color=red>-Oil-</font id=red> <b>til oljetrykksføleren ved siden av fordeleren, har du en annen kontakt på føleren enn den i enden på ledningsnettet, kan du finne den i posen som passer og kappe ledningene og skjøte farge mot farge</b>- Du har ritktig ledning ved oljetrykkbryteren på bildet.
<font color=red>-OXY- </font id=red><b>til oksygensensor/lambdasonde som sitter enten på den gamle exhaustmanifolden eller på det gamle exhaustrøret (det er ikke sikkert du har den) Ser ut som en vanlig plugg som er skrudd inn i exhaustmanifolden.</b>
-Vehicle Speed Sensor- <b>skal ikke brukes</b> brun ledning
<font color=red>-EGR</font id=red> Til EGR sensor (denne er egentlig ikke i bruk)
Inn på den rosa ledningen på coilen skal du ha tenningstrøm fra tenningslåsen på bilen, den hvite som sitter på coilen er turelleruttak.
Rosa med sort stripe skal også ha tenningstrøm
Endret av - hoelern on 28 mar 2003 21:17:22
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Trenger man den OXY føleren??????
ÅÅÅ gjørme jippi
Innlegg: 2,007
Tråder: 77
Ble medlem: May 2002
Omdømme:
0
Den er like viktig som nesa di....... får du ikke luft....virker ikke hjernen. Origial GM !! Pass på at du får med mutter til å sveise inn i røret der den skal plasseres.
Innlegg: 212
Tråder: 34
Ble medlem: Mar 2003
Omdømme:
0
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Dette er hva jeg kaller "onti mekking"! Eller sjikkelige skruing, som vi sier. Jeg kjenner bare hvordan det kløøør i fingrene mine og at verkstedet mitt bare brøøøler etter en helsikens ombyggingsjobb! Det ser ut som om du har det veldig digg m denne kjerra di! Knallbra! Der er også veldig bra at du får slike konkrete svar hos så mange. Der overasker meg. Da er det jo nesten ikke noe problem å gjøre noe da. Er det noe jeg lurer på så får jeg jo svar på ALT! Jeg har også skrudd en del på v8, chevy mest, og kjøpte meg en slik bok fra Haynes(?) "Making (mekking?) the V8" eller no slikt. Kjekk bok. Løkke til m startingen da! Og legg ut startlyden på nett ett sted!!!!<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Du kan godt komme å skru i garasjen min, der har jeg en helsikes ombyggingsjobb... selv om den kanskje ikke er like spennende som denne. ![[Bilde: smile.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif) (Jeep Cherokee fire-bænger -> sekser med automat fra Grand Cherokee. 4,0, 190 hk, hele ledningsnettet fra Grand Cherokee skal klippes og tilpasses.. pluss mellomaksler, motorfester, traverser, girspaker ogsåvidere. Friville mekkere er hjertelig velkomne! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>) De jeg kjøpte motoren av bare lo og rista på huet mens de flirte "lykke til".. <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Heisan Amund.
Svarte du har mye arbeid me biln din, kati tenkte du å vere kjøre klar? Dette må jo ta en god del tid
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Hehe, jeg vet ikke, jeg får bare skrudd hver helg i beste fall, så det blir nok utpå sommeren ihvertfall. Men jeg får god hjelp av fattern, da, han får til det meste.
Men mitt prosjekt er jo ikke like tøft som ditt, jeg ender jo bare opp med en bil som er akkurat som omtrent alle de andre som er blitt solgt i Norge.. mens du - Hilux med v8, var det fire stykker i Norge eller noe sånt? Myye tøffere <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Men jeg blir nok fornøyd med min også, når jeg en gang blir ferdig.
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Innlegg: 2,825
Tråder: 188
Ble medlem: Jul 2002
Omdømme:
0
Ka e det som er gjort med denne ?
den er jo adkillig høyere en vanlige asfalt-Rocky'er.... <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Barfot
Du vetskje før du vet, vet du...
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Etter som d æ vet er det: 3" body lift og det skule vist vere noe me fjæran. Han har bestilt heve set fra australia men det er ikke kommet.
Og han har 33 12,5 15 BFG dekk på 10x15" felger.
Mer vet æ ikke
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Heisan folkens.
Se her nu e æ ferdig i motor rommet, nu venter æ kun på eksos røran å kickdovn vaier så e den helt ferdig.
![[Bilde: DCP_0292.jpg]](http://www.offroad.no/snitz/uploaded/skidoo/DCP_0292.jpg)
Her er det en del rot
Ja dette er dagens arbeid har jobbet som en helt for å få dette ferdig.
Nu e det bare å vente på eksos røran å kickdovn vaier så kan man kjøre av gåre
Innlegg: 2,007
Tråder: 77
Ble medlem: May 2002
Omdømme:
0
Kjempebra jobba Remy !! Kickdownwiren blir sendt direkte til deg fra Bergheim....eksosrøra gikk i dag med Postmann Pat. Tipper det durer i helga hæ ??
Søndag er jeg kun et par steinkast fra deg !! PS.. tar ikke med verktøy <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Oi, dødsbra! Så fort du ble ferdig, da?! Eller er det kanskje jeg som er veldig treig.. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Heisan amund.
Ja æ jobbet i 3 dager fra 0600 om morgen til 2200 om kvelden for å bli ferdig.
Hadde bestemt mæ for å bli ferdig nu, er en smule lei av å vere uten bil.
Å det klør i fingran å høry foten etter å prøve biln
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Innlegg: 357
Tråder: 22
Ble medlem: Dec 2002
Omdømme:
0
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>Heisann.
Ser at du har brukt radiator fra BMW. Har selv en radiator fra en 520i, og en GM 305. Hvor koblet du inn slangen som går ut i bunnen av ekspansjons tanken<img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>
Hvor kommer vifta de fra<img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>
Det vanskelige en bagatell, det umulige en utfordring
Endret av - CHEVTOY on 10 apr 2003 23:25:26
Innlegg: 157
Tråder: 22
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
Heisan.
Den koblet æ inn på radiatorn til varme aparatet.
Og det andre ut taket fra radiatorn fra varme aparatet setter du på innsugsmanifolden.ut takaet skal vere atme fordeler lokket.
Vifta er en : 16" Perma-Cool electric fan med 10 blader.
Mener at bestillings nummret er : 19126.
Den er kjøpt hos: Steinar Stolen på tlf 67911300.
Mvh Remy N.
ÅÅÅ gjørme jippi
Innlegg: 357
Tråder: 22
Ble medlem: Dec 2002
Omdømme:
0
Da har ikke vi det samme insuget, for på mitt er uttaket til varmeapparatet foran ved termostathuset og det andre på vannpumpa. Men hvis du koblet varmeregisteret på ekspansjonstanken vil du vel ikke få noe særlig sirkulasjon. På min radiator er hullet mellom ekspansjonstanken og radiatoren bare ca. 5mm. Jeg lurte egentlig på om jeg kansje skulle sette inn en nippel i termostathuset til slangen fra ekspansjontanken.
<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>Takk for opplysningene om vifta. Tror nok at den skulle kjøle bra nok.
Det vanskelige en bagatell, det umulige en utfordring
|