Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kaffekoke lyd på 258 motor
#1
Har fått en rar lyd på jeepen min. Har ennå ikke fått sett hvor den kommer fra men tenkte det var noen smarte mennesker her som kunne gi meg noen tips før jeg rota for mye med det selv. Motoren min plystrer og den plystrer mye. Høres ut som en sånn kaffe kanne som plystrer når den koker. Dette skjer når den har lite motstand dvs på flater og i nedover bakke men gir jeg gass eller kommer til en oppover bakke så slutter det. og når jeg stopper motoren hører man en sånn pssss lyd i noen sekunder akkurat som det blåser noe trykk noe sted. Noen som har noe ide om hva det kan være?

Chris
#2
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Synes det høres ut som at du må kjøpe motoren min, jeg ChrisSmile Har store planer om å bytte til 4.0 HO i Wrangleren i høst/vinter og da har jeg 258 til salgs for blodprisBig Grin
<i><div align="right">Opprinnelig postet av Raymond</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Eller så kan du selge meg 4-litern for skambud... rørramma mi skriker etter en sånn [Bilde: biggrin.gif]
#3
Synes det høres ut som at du må kjøpe motoren min, jeg ChrisSmile Har store planer om å bytte til 4.0 HO i Wrangleren i høst/vinter og da har jeg 258 til salgs for blodprisBig Grin


-Raymond
-88 Jeep YJ 258" 33" BFG MT 4" Procomp 7" Warnflares
-Rocky B230, Nå har`n Hiluxaksler og 35" på Beadlockfelger
#4
den går veldig ujevnt nå ja hele bilen rister på tomgang

Chris
#5
Høres ut som en vakuumlekkasje? Hvis du klarer å få til plystringa når bilen står stille, få noen til å prøve å høre hvor den kommer fra. Jeg hadde en morken/jalla pakning mellom innsuget og toppen på en volvo en gang, det var vel ikke så ofte det kom lyd men av og til, den gikk som en dass.
#6
ja det hørtes lurt ut å sette inn en 360.
kommer å henter bilen din til uka jeg da så kan jeg plukke ut motor derfra [Bilde: devil.gif]

Chris
#7
HEHE. da er det bare å kaste den [Bilde: smile.gif])) og sette i 360.
sikkert bare noe morken gummi, eller ikke...

Tror jeg skal sveise igjen panseret mitt jeg, mye enklere, slipper å lure så fælt da..
Johnny
#8
Regner med at du har 4,2 literen med forgasser på CJ'n din?
Det virker absolutt som om motoren suger falskluft.
For å finne lekasjen kan du bruke startgass: la motoren gå på tomgang og spray startgass rundt forgasser og innsug-manifold og rundt alle vakum koblinger . Hvis turtallet øker har du funnet lekasjen, det forutsettes at du ikke spruter gass ned i forgasseren, for da øker turtallet selvfølgelig. Fra toppen av intaket på forgasseren, skal motoren være potte tett, for luft utenfra.
#9
jeg tror det er best at vi bytter bile jeg chris.. da får du 4 liter High Output og bil som funker... så kan jeg ta bilen din og stasje opp den litt selv om den ikke funker også kan jeg døtte en 402 maskin oppi der... det var en go idè det

Have no Fear... A JEEP is her..
#10
hehe her hagler jo de gode ideene inn jo

Chris
#11
du testa jo startgass tidligere i sommer, gjorde du ikke??
har du åpna sagekrakken og titta da??
Kan da ikke være umulig å bli kvitt en kaffetrakter i en rekke6..

min kakla jo voldsomt før den blei hivi til skogs, og når jeg tenker litt, så var det også psss lys noen ganger..
gadd ikke sjekke hva det var jeg. og du har stramma hver eneste skrue. du er jo blond så må spørre..
spes eksosmanifold eller hva pokker det heter.

Johnny


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)