Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vag 1.9tdi i Niva??
#1
Hei

Jeg lurer på om det er mulig å montere en vag 1.9tdi i Niva. Jeg vet at Lada diesel bruker en 1.9 peugot motor, og at det kan monteres turbo på denne. Men er ikke vag 1.9 stort sett akurat samme motor, evt passer motorfeste, kasse osv? og er det mulig å få godkjennt noe slikt av BT??
Jeg skal sansyneligivis i nermeste framtid kjøpe en Niva diesel, og har lyst til å montere en vag tdi pga det er et hav av trimdeler til disse motorene og de har dermed et stort potensiale for mere hk å moment!

Har ingenteng i mot tur i skog å mark, så lenge det e med motor!!
#2
Jeg mener å huske at Citroeng BX19 TD har motor fra Peogeot og da har du flere steder å hente turbo fra. Send PM til 4x4Verst for han har 1.9td og det er en ettermontert turbo.

Member of russerbanden from Lier
And
member of lortligaen from Oppdal.
#3
OK, da er jeg blitt litt feilinformert av en kompis som mente at dissemotorene var ganske like. Skulle stå 96 i profilen.
Dersom det ikke er mulig å godkjenne det er det jo ganske uaktuellt. latterlig regler i norge, så en 87 niva me 2,6l v6 regga å godkjennt for vei i usa!!
Så da gjennstår det å montere turbo på orginalmotoren med andre ord? finnes det 1.9diesler fra peugeot som har turbo, og som evt passer?? Hvordan er det med fiat sine 1,9 tdi er??

har lest om en i canada som monterte en 1,6 jetta tdi, å han brukte girkassen også.

detter er ment som en slags brainstorming, å alle forslag mottas med takkSmile

Har ingenteng i mot tur i skog å mark, så lenge det e med motor!!
#4
Som Ingar sier er dette usansynlig å få godkjent.
Vi snakker om formidabel effektøkning. Du får ikke med deg Lada-norge på dette, og da er neste alternativt et uavhengig godkjent labratorium. Koster minst 70k og du vil garantert måtte modifisere mye mer enn bare motor....

-87 Lada Niva
2" heving/32" BF mud
-90 Jeep XJ 4.0
#5
Og er det mulig å få godkjennt noe slikt av BT?? Jeg snakket med Helge ved teknisk avd på Lada Norge og de godkjente ikke ettermontert turbo på Lada Niva.


Member of russerbanden from Lier
And
member of lortligaen from Oppdal.
#6
En VW Tdi er på ingen måte akkurat samme motor, eneste volumet som er likt. Tviler på at motorfestene står likt, men det er jo forholdvis enkelt å flytte. Det er en i brasil som har laget overgang for girkassa til en slik motor. Sikkert mulig å bestille i derifra. Tror Bebe hadde en mailadresse.

Håper du er flink å skru, til en Tdi er det langt mer elektronikk, styresentraler osv som må flyttes enn på den sugedieselen som står i Niva.

Tviler litt på at Niva-girkassa tåler dreimomentet fra en Tdi.

Har du sett deg ut noen spesiell VW-Tdi?

Dersom du tar ut dieselen fra den du skal kjøpe, kan jeg tenke meg den...[Bilde: biggrin.gif]

Ser forresten i profilen din at du skal kjøpe en -86 Niva. Det er jo ingen diesel?

-87 Lada Niva
2" heving/32" BF mud
-90 Jeep XJ 4.0
#7
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Som Ingar sier er dette usansynlig å få godkjent.
Vi snakker om formidabel effektøkning. Du får ikke med deg Lada-norge på dette, og da er neste alternativt et uavhengig godkjent labratorium. Koster minst 70k og du vil garantert måtte modifisere mye mer enn bare motor....

-87 Lada Niva
2" heving/32" BF mud
-90 Jeep XJ 4.0


<i><div align="right">Opprinnelig postet av FR</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

enkeltgodkjenninger koster ikke så mye. blir vel 10.000 eller noe rundt der
#8
1.9 til peugot leveres som suge og med turbo og med turbo intercooler. bare å lete i forskjellige peugoter.

Disse motorene står i en hel masse forskjellige biler fra peugot
Erling
'92 Lada Niva
'03 Ski-Doo Mxz 800 REV x
Suzuki lj50 med kadett motor
#9
http://www.motoversum.de/portal/index.cfm?...=&prmax=&prmin= fant denne på nettet og hvorfor kan dem ikke da godkjenne på BT ettermontert turbo 1.9?
#10
Finnes det noen alternative bensinmotorer?? evt med turbo?

Har ingenteng i mot tur i skog å mark, så lenge det e med motor!!
#11
<!--quoteo-->QUOTE<!--quotec--><div align="right">Opprinnelig postet av Jay</div id="right">[/i]<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Hvor får du enkeltgodkjent en bil med større motor for 10.000,-???

Uansett vil man helt sikkert ikke få godkjent et slikt prosjekt bare med å bytte motor. Aksler, bremser og girkasse er ikke dimensjonert for slikt.

-87 Lada Niva
2" heving/32" BF mud
-90 Jeep XJ 4.0


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)