Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mottortrøbel
#1
I kveld ville ikke zukien gå lenger. Det starta med at den fuska litt, deretter smalt det et par ganger i potta før den stoppa. Etter å ha stått litt prøvde jeg å starte igjen, den starta og gikk litt ugjevnt på tomgang, men når jeg prøvde å gi gass kvelte den seg. Etter dette ville den ikke starte i det hele tatt.

Enden på visa blei at far kom og slepte meg hjem. Litt synd siden jeg var på vei fra Spydeberg til Bø og skulle på skitur i Bø i forbindelse med studiet jeg går i morgen klokka 9. det rekker jeg ikke!

Så er det noen som har tips til hvor jeg skal leite etter feilen i motoren?
Glømte å si at jeg fikk konstantert at jeg hadde gnist på pluggene.
#2
kansje kondens? fyll full tank og hell på en flaske med kondensfjerner og prøv og start

Suzuki SJ413 HighRoof
http://www.offroad.no/?Page=Rig&Mode=View&RID=899 [Bilde: gnarkill2.jpg]
noen so har kufanger til salgs??
#3
Feilen er funnet!
Det var så enkelt som at bensinslangen fra tanken til bensinpumpa hadde hoppa av.
Hvordan dette har skjedd er for øvrig et mysterium for meg.
#4
Jeg har etter hvert lært at når noe er feil: Begynn med det enkleste først!
#5
kan godt være heeeeeelt motsatt og..

primitiv bil, overlegen i terrenget
#6
joda men man begynner ikke med bytte av stempelringer for et tett bensinfilter fordi at bilen drar dårlig

________________________________________________
"THE MASTERPIECE OF SUZUKI'S ORIGINAL ENGINEERING"
"powerful & high performance engine [Bilde: smile.gif]"
#7
Et moment til som kommer inn i feilsøking er at det er mye lettere å oppdage feil du har vært borti en gang elle to før.
Er litt trist da å dra ut far for å slepe meg en time hjem for en fei som blei retta opp på 2 minutter.


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)