Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemer med å demontere stereo, Ford F350
#1
I min Ford F350 er det originalt montert en CD/Radio med plass til 6 CD'er. Fra tid til annen så stopper CD spilleren opp, og det hele låser seg. Ikke mulig å få den til å hente ut eller legge inn CD'er. Ikke vil den spille de heller. Tenkte derfor å demontere hele saken og få den renset og gjennomgått av en reparatør. Problemet er å få demontert spilleren fra bilen. Det er plass til en "U-bøyle" på hver side, som normalt burde løsne spilleren slik at denne kunne tas ut. Men, ikke her. Alt er låst fast, og ingenting løsner. Regner med at dette har sammenheng med at forrige eier benyttet hullene til feste for sin mobiltelefon?
Er det noen som har noen tips til hvordan jeg kan demontere hele dashbordet slik at jeg får ut spilleren. Forsøkte å klipse løs plasten rundt, men spilleren sitter tydelig fast i denne ytterste delen, slik at jeg ga opp etter et par timer. Regner med at det er samme opplegget i både F250 og Excursion. Bilen er en 2001 modell. Takker for svar.
#2
Godt å se at det ikke bare er jeg som har prøvd å ta livet av spilleren i en slik bil. Jeg har også forsøkt å ta ut/demontere denne spilleren med plass til 6 cder. Tekninsk umulig, alt henger fast i selve dashbordet. Jeg har etter litt "knot", svette og banning funnet ut hvorfor cdene (i mitt tillfelle) setter seg fast i spilleren. Orginal cder er blanke og glatte på øversiden, disse glir fint inn. Jeg har brukt noen Samsung brenne cder i spilleren som ikke "glatte" på øversiden, men litt tykkere slik at du kan skrive på egen tekst på cdn. Min konklusjon er hvertfall at denne spilleren tar kun orginale cder. Dette er en F-250 02 mod.

Andreas


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)