Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finnes det vanntett Niva
#1
Da æ kjøpte min niva så lak den som en sil, i d værste regnværet så sto d 10cm vann inne på golve i den eller meire, etter en par tima me skiaflexsprøyta over stort sett d meste av russisk gummi, så bei den tettere.

Men d e enda fukt i bilen, meir bestemt i golve på pasasjer og førersia, å etter mi meining kommer vannet inn døran, både igjennom vinduan å rundt listan. Går d overhode ann å få den tett??

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
#2
å hva skal gjøres da? dørene er problemet...

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
#3
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Går d overhode ann å få den tett??
<i><div align="right">Opprinnelig postet av AMan</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> Neppe.... [Bilde: blink.gif]
#4
her er det bare å drille dreneringshull..[Bilde: wink.gif]

Pajero cab!! Verdens mest fornuftige leke!!
#5
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Da æ kjøpte min niva så lak den som en sil, i d værste regnværet så sto d 10cm vann inne på golve i den eller meire, etter en par tima me skiaflexsprøyta over stort sett d meste av russisk gummi, så bei den tettere.

Men d e enda fukt i bilen, meir bestemt i golve på pasasjer og førersia, å etter mi meining kommer vannet inn døran, både igjennom vinduan å rundt listan. Går d overhode ann å få den tett??

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink

<i><div align="right">Opprinnelig postet av AMan</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
høres ut som de 10 nederste cm er tett... ellers ikke [Bilde: biggrin.gif]:D

--
Har man årer, kan man roe seg ned.



Høres ut som ei skikkelig piss potte .-).-)
#6
Min er nå rimelig tett, før denkte med slegga på Rena for å få bedre plass til 33":-)
#7
drenhullan i døran funka, men bare når døran e åpen... de nederste 10 e tett jaTongue d e nemmelig heilsveisa. flyt ikke av vann lengere men d siv inn litt å så bi d fokt under mattan...

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
#8
fukt under mattene er noe skikkelig drit og kommer til å bli en rustbombe av store dimmensjoner, om du ikke gjør noe med dette.
#9
Hvis det lekker fra taker må det tettes. Har du noen bilder som viser problemet med døra eller beskrive bedre?
#10
det lekker ikke fra taket. vannet lekker inn igjennom døra i forkant av dem... dreneringshullene funker ikke når døra er igjen, når du åpner døra etter en regnskur renner det ut mye vann fra dem, tror at vannet komme inn mellomvinduet, å så fylles døra helt til det renner over å inn gjennom trekket på innsiden.

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
#11
Tro det eller ei, dette forutså de gamle Niva-konstruktørene!!! For på første side i verkstedmanualen, under kapittel 8 - Body Work Troubleshooting, leser man overskriften: "Water penetrates into car body". Bare å følge oppskriften, så er alle dine sorger løst [Bilde: wink.gif]

Ellers synes jeg det er moro å lese om problemer med flekker av ulik farge og karakter. Er jo mye rart som kan havne i og på bilen ved litt røft bruk [Bilde: ohmy.gif] [Bilde: wink.gif]

Sjekk her: http://www.ladaniva.co.za/manuals/1600_8.pdf

"Yess Pliis!"
#12
problemet e at d lekk in døran, å dem e ikke nevnt


Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
#13
Å?
Punkt 3:
"Excessively large clearance around door perimeter"

Ikke vet jeg, men jeg tenkte bare på dette som en liten kuriositet. Jeg skal ikke påstå at dette er løsningen på dine problemer, men ville jo bare tipse om en litt morsom ting. Det står i hvertfall nevnt, og det var jo bra i seg selv synes jeg.

Mener faktisk at det står som regelsmessig service i brukerhåndboken at dørene skal kontrolleres og evt. etterjusteres. Alle skruer bør sjekkes og skrus til etter et visst antall mil. Bilene kommer tydeligvis ikke ferdig skrudd fra fabrikk, hehe. Ellers har man vel tatt høye for ektremt dårlige russiske kjøreforhold.

"Yess Pliis!"
#14
joda, har fiksa døreene en gang, førerdøra var veldig skeiv... d hjalp litt

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)