Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
godkjenning av hevet hi-lux
#1
Hallo,har ett stort problem. Kjøpte i høst et body lift sett hos Bg Nor, som jeg fikk montert på min 91 mod hi-lux. Var også å kjøpte 4 nye dekk 35X12,5X15 som jeg fikk montert i samme slengen. Under om byggingen av bilen ble det også laget nye linkarmer bak, og skrudd opp på tosjonsfjærene forran. Har montert skjermbredderefor at ikke dekkene skal stikke på yttersiden avbilen. For noen uker siden ble jeg stoppet av bt i kontroll, hvor jeg fikk mangelapp for at ikke ombyggingen var stemplet i vognkortet. Ringte da Bg nor, å dem skrev ut en sammsvars erklering på settet. Fikk også mekanikeren som hadde utført jobben til å lage ett skriv på jobben, hvor han la ved kopi av fagbrevet sitt. Når jeg da kom tilbake til bt for å vise bilen, mente de at jeg ikke hadde nokk papirer for å få det godkjent. Er det noen som vet hva som må til for å få bilen min godkjent??

A.Ugle
#2
Hvor bor du???
Ta kontakt med en BT stasjon i nærområdet, om du har fler, ring disse også. Hør om det er noen som har spesiell erfaring med slike biler.
Det kan være at du må prøve deg litt frem.
Om du kan fremlegge bremstester, og eller beregninger, og forstillingskontroll, så hjelper dette mye. Du skal heller ikke bruke mye stæsj på bilen. Vis at du er en fornuftig kar, som ønsker å gjøre dette på en ordentlig måte. Jeg skal gjøre det samme som deg. Og skal ha stålombundne bremseslanger, slik at jeg oppnår maksimal bremseeffekt.
Sjekk denne linken:http://www.offroad.no/snitz/topic.asp?TOPIC_ID=29490

Elsker tur i skog og mark, bare det skjer med 4WD.

1987 Hilux X Cab
2002 LC D4D
#3
Det største problemet er at organiseringa ta BT er lagt opp sånn at KUN Distrikt Norge midt og vest i utgangspunktet har tillatelse til å godkjenne "ombygde" kjøretøy. Derfor kan det væra vanskelig å få godkjent andre steder enn Trondheim og Kristiansund. De har de nødvendige papirer og sånn, men av en eller annen grunn er denna delen av virksomheta konsentrert te dom distrikta. Har sjekka litt rundt detta når je har heva Patrol'n min nå, men det var visst itte verre enn at hovedstasjona sku kunne gjøra godkjenninga hvis dom fikk litt info fra den som hadde prosjektet. De små stasjona gjør visst itte under noa omstendigheter denna jobben. Det har dom rett og slett itte lov tel. Sånn je forsto det. Ta en telefon te Hovedtrafikkstasjonen nærmest deg og prøv å få te en prat med en hyggelig fyr der, så ordner det seg sikkert. HUSK: Skriv ned navnet på den du prater med, så kan du vise te detta når du kommer dit. Ellers kan det komma en annen figur og rasere alt du har begynt på. Greit å ha EN å forholde seg te. Lykke til!

Det kan være for seint å snu, men åffer? Først da begynner moroa!
#4
bor i Alta i Finnmark. Blir kansje litt langt å humpe til t.heim i hi-luxen. Tenkte på å få tatt en bremsetest, å kansje prøve igjenn for å se om det holder,. Har ikke noe god erfaring me bt, var veldig lite forståelsesfull


A.Ugle
#5
Biltolsynet i trondheim er flinke der! Ring dem,dem har noen karer som har litt peiling på bil og dette med og få godkjent heving og større hjul!

Flatlandsfolk & offroad.
#6
BT i finnmark e vanskelig, sleit med dem i vadsø i mange år pga senking, felga å solfilm... håpløs der oppe!!
[Bilde: fish.gif]

RKR

ingen vits å ta livet alvorlig, ingen overlever uansett!!
#7
Okei, ska prøve på det. Takker for hjelpa så langt


A.Ugle
#8
Ta kontakt med Einar Wollamo (Teknisksjef) ved BT Trondheim, han kan sikkert fortelle deg hvordan du skal gjøre dette...

Det var han som godkjente hiluxen min og HighwayPatrol sin

mvh: jkm

"Keep the rubber-side down"
http://www.bilbygging.no/viewtopic.php?p=810#810
#9
D va vel ikke en Herr Yngvar Pedersden,hehehehe....en STOOOOOR dust.<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">BT i finnmark e vanskelig, sleit med dem i vadsø i mange år pga senking, felga å solfilm... håpløs der oppe!!
[Bilde: fish.gif]

RKR

ingen vits å ta livet alvorlig, ingen overlever uansett!!

<i><div align="right">Opprinnelig postet av RKR</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Kenneth Bednarczyk
#10
som RKR sir, BT i finnmark e fordømt håpløst.. du må ha bibel eller en dunk hb i passasjersetet for at du skal ha sjangs for og få den godkjent.. de elsker å være vrang å trangsynt der oppe..


Rune B.

http://www.offroad.no/?Page=Rig&Mode=View&RID=1031
#11
Hvilket biltilsyn skal jeg dra til da ? [Bilde: fish.gif]

Er de vrang på små sko på 31x10.5 også ? [Bilde: blush.gif]

Bjørn Magne


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)