Innlegg: 646
Tråder: 10
Ble medlem: Dec 2002
Omdømme:
0
Har Brukt ELU fra 98/99 og så over til Dewalt 18V når den kom. suverent verktøy som varer og tåler tungt bruk. Kjøpte siste utgaven av 5 Pakken til Dewalt i fjor. Angrer ikke et sekund
Kun 1 Dewalt drill som har tatt kvelden hos meg pga bruk, kanskje ikke så rart med 120mm Hullkopp og borring i Finer og metall over x antall timer. et par driller har blit stjålet gjennom årene også. Men som noen også sier smaken er som baken den er delt,
Har prøvd noen andre merker også Milwaukee, Panasonic var greie dem også men jeg ramla rimelig kjapt tilbake til Dewalt.
Makita syntes jeg var bra også men ikke imponert over kvaliteten nå.
Alle har forskjellige bruksområder ta en tur i butikken å kjenn, prøv, løft ++++.
"Fått meg donorkort"
"Vi får se da veitdu"
IROK to *S*
Innlegg: 313
Tråder: 13
Ble medlem: Oct 2004
Omdømme:
0
Hei, det finnes en som selger rimelige batterier til batteriverktøy.
http://www.altitec.no/
Prøv dem, les også om hvordan batterier skal brukes og oppbevares.
Det er mange som behandler batteriene feil, og da ryker de fort.
Har prøvd ut det meste av maskiner og funnet ut at jeg trenger 6-7 forskjellige for å alltid ha den som passer til jobben.
Mvh
Harald
Harald Thoresen
Vitara SWB OME 30" 2"BL
Stårfastoverallt
Innlegg: 3
Tråder: 0
Ble medlem: Jan 2007
Omdømme:
0
det er mange batteridriller på markedet og de fleste duger bra til vanlig bruk,det er en ting som man bør være obs på-å det er de nye litium batteriene,disse er overlegne i både vekt og styrke.åltså kjøp ikke drill med de gamle vanlige batteriene.
Innlegg: 71
Tråder: 11
Ble medlem: Aug 2006
Omdømme:
0
http://www.tools-plus.com/makita-bdf451.html
Jeg kjøpte meg en slik herfra rett før jul, ferdig levert kom den på ca 2500 kr. Brukte jetcarrier til å frakte og fortolle den for meg.
Så kjøper du deg en 110-220 volts omformer til 170 kr på chlas ohlson, og du er langt unna norsk pris som er mellom 5 og 6 tusen!
Dette er toppmodellen til makita, jeg er fornøyd med min så langt ihvertfall. Funker greit med 30 mm laangt trebor.
Innlegg: 856
Tråder: 30
Ble medlem: Dec 2006
Omdømme:
0
<!--quoteo-->QUOTE<!--quotec-->det er mange batteridriller på markedet og de fleste duger bra til vanlig bruk,det er en ting som man bør være obs på-å det er de nye litium batteriene,disse er overlegne i både vekt og styrke.åltså kjøp ikke drill med de gamle vanlige batteriene.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Litium-batteriene er helt overlegne, som du sier. de brukes bl.a. i mobiltelefoner. Men er ikke lithium-batterier forferdelig dyre?
Innlegg: 68
Tråder: 6
Ble medlem: Jan 2007
Omdømme:
0
må bare henge meg på her lithium er meget bra og veier ca halvparten av de gamle, de tåler også å ligge lenge uten å bli brukt, og så tåler de mye mer minus grader, har muttertrekkeren og drillen min fra makita liggende i bil og de taper seg ikke i det hele tatt, men det ville et "gammelt" batteri gjort pga kulden
btw så kan det være lurt å sjekk ut dewalt fremover slipper slike batterier nå den 5 feb. i en ganske billig serie der det også leveres muttertrekker og vinkelsliper på batteri
fart er tingen, kommer seg frem da
Innlegg: 1,390
Tråder: 14
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1413432:date=28 Jan 2008, 17:01:name=ivar_)-->QUOTE(ivar_ @ 28 Jan 2008, 17:01) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->må bare henge meg på her lithium er meget bra og veier ca halvparten av de gamle, de tåler også å ligge lenge uten å bli brukt, og så tåler de mye mer minus grader, har muttertrekkeren og drillen min fra makita liggende i bil og de taper seg ikke i det hele tatt, men det ville et "gammelt" batteri gjort pga kulden<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Dette var noe! Tror nok det kulda som har tatt knekken på flesteparten av mine batterier opp gjennom årene. Fort gjort å glemme den igjen i bilen og dermed er den fort død. Godt tips dette m.a.o.
Innlegg: 1
Tråder: 0
Ble medlem: Dec 2006
Omdømme:
0
Jeg kjøpte en rett før jul, ASAKI på 14,4v, kjøpt på mekk, prisen var 1000kroner og medfølgende 1 stk ekstra batteri, koffert og hurtiglader...
Har brukt den i forbindelse med jobb som snekker og kan trygt anbefales...
Innlegg: 47
Tråder: 5
Ble medlem: Aug 2006
Omdømme:
0
Panasonic ville jeg kjøpt. Har mange driller på jobb men panasonic drillene har holdt lengst. Å det er hard bruk
En kommer langt med god kaffe og fersk General
Innlegg: 852
Tråder: 66
Ble medlem: Jan 2005
Omdømme:
0
jobber som elektriker å bruker batteridrill hver dag.. dewalt suger ræv kan du si.. etter de flyttet produksjonen ut fra usa er det ikke noe som er brukende foruten om gjærsaga de sin som egentlig er en elû sag.
milwaukee har en 28v til heavy duty shit! å makita 14.4v til alt annet.. beste valget du kan ta, begge bruker lithium ion batteri.. glem alt annet, panasonic er bra, men når ikke opp..
men uansett hva du velger, så gå for lithium ion batteri.. vekt, kulde, tapping, kapasitet osv osv..
Innlegg: 32
Tråder: 3
Ble medlem: Feb 2008
Omdømme:
0
Det grunnleggende svaret her er egentlig pris. uansett hva du kjøper må du betale for kvalitet. så se på bruksområdet ditt. kommer du til å bruke den jevnlig og mye? gå for en maskin i 3-4000kr klassen. skal du bruke den en gang i blandt holder det med en halvproff drill til rundt 1500. Selv har jeg 3 dewalt-driller (og en del annet batteriverktøy) og kan ikke annet si enn att det er jævlig bra. men har brukt mye annet også så etter min mening: b&d og wurth helt greit. bosch, hitachi og metabo er bra. Panasonic er ROLLS ROYCE av batteriverktøy med deWalt og makita like i hæla. Millwauke (eller hvordan det skrives) har jeg aldri prøvd selv, men har hørt av noen att de er litt snaue på batterikapasiteten... ???
Innlegg: 1,390
Tråder: 14
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1415185:date=1 Feb 2008, 22:44:name=P-K)-->QUOTE(P-K @ 1 Feb 2008, 22:44) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Det grunnleggende svaret her er egentlig pris. uansett hva du kjøper må du betale for kvalitet. så se på bruksområdet ditt. kommer du til å bruke den jevnlig og mye? gå for en maskin i 3-4000kr klassen. skal du bruke den en gang i blandt holder det med en halvproff drill til rundt 1500.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Dette er i grunnen det beste svaret hittil.
Innlegg: 235
Tråder: 11
Ble medlem: Nov 2006
Omdømme:
0
88 chevy subb 4x4
79 cutlass
å div ræl
Innlegg: 852
Tråder: 66
Ble medlem: Jan 2005
Omdømme:
0
javisst.. eneste at batteriene er litt tunge, men hitachi er ikke verst.. å spesiellt til den prisen.. løp å kjøp
Innlegg: 27
Tråder: 0
Ble medlem: Jan 2008
Omdømme:
0
Hei !
Har brukt Snap On sin lenge,men annbefaler deg og kjøpe 18v Dewalt.
Den er mere robust og tåler mye tungt arbeide(les borring skruing)
Cat
Innlegg: 1,008
Tråder: 79
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Her er det noen få men gode svar. Men ingen av de tar for seg bruken. Det er flere ting du vil sette pris på ved en batteridrill hvis den skal brukes allsidig og til hobbybruk. Jeg nevner noen:
13mm kjoks, da får du også i ett hullborr, de fleste driller har 10mm.
Hurtigkjoks med selvstrammer er sinnsykt deilig hvis du bytter litt morr innimellom. sett borret i og vri til med enhånds stramming. Panasonic veit jeg har dette på flere av sine modeller. Alltid veldig enklet å stramme og åpne kjoksen.
2 batterier. Utroolig deilig med 2 batterier. Behøver ikke være redd for å gå tom for strøm. LAderen lader det ene batterier før du rekke rå gå tom.
flere gir er veldig viktig. Istedet for å brenne motoren, kjøp en trekker som har flere gir. minst 2. og kanskje helst 3 gir.
ikke handle på europris, kjøp en drill til over 1000 kroner. da får du somregel veldig greie driller til hobby bruk.
Jeg har en hitatchi sånn 14,4 kombo med lampe og 2 batterier. det er en billig drill som er helt grei. Den begynner å hangle på batteriene nå, men så har jeg missbrukt den i snart 6 år også, med masse tung skruing i høygir med flere 10-tusen 100mm skruer osv.
Lykke til med kjøpet
JeepClubNorway kontakt Vestfold
Styremedlem 4x4drivers
Webansvarlig 4x4drivers
--------------------
2.5" Procomp
7" WarnFlares
35x12,5 MTR
Warn x8000i Winch
Innlegg: 1,585
Tråder: 69
Ble medlem: Jun 2004
Omdømme:
0
13.02.2008, 04:40
(Dette innlegget blei sist endra: 13.02.2008, 04:41 av SilverFox.)
Jobber selv som elektriker, og har brukt de fleste driller.
Milwaukee'en varte i 2 timer. da knakk hele kjoksen. borra da med et helt nytt 18mm spiralbor gjennom en stav, og ble full stopp i en kvist(!)
fikk ny og den varte i hele 9dager da hele drittn sprakk tvers over og begynte å brenne. Ble da brukt for å borre gjennom litt yttervegg med 10mm langbor.(14.4v eller ka svarten den va) Kommer Aldri til å kjøpe den drittn mer,
hitachi'en synes jeg virker for klumpete.
Panasonic bruker jeg daglig nå. Bra maskin men synes kanskje ikke batteriene lever opp til forventningene.. å ja. da kjører jeg den på trinn 1.
Hatt panasonicen i 1 1/2 år nu og har hatt den inne en gang på rep da børstene tok kveld. Men maskinen er gulle god og kan godt tenke meg å kjøpe en ny av panasonic. De tåler en del støyt å det som regel blir ødelagt er den jævla bitzholderen som blir bøyd..
Dewalt har jeg privat i verkstedet. både 12v og 18v.. de har begge fått kjørt seg rimeli heftig, men faktisk er de de eneste som ikke har svikta meg. Og disse har vært i bruk i 4-5 år nu.
Innlegg: 1,049
Tråder: 83
Ble medlem: May 2003
Omdømme:
0
Jeg jobber som tømrer og bruker drillen HARDT hver dag. Den får tøff behandling av både hull kopper og store borrer, kulde, vann +++ Så jeg stiller utrolig store krav til drillen. Jeg har testet alt av proff driller, og har kommet fram til at det kun er makita som duger. Det er flere grunner. Den er utrolig solid (jeg snakker nå om toppmodellen selfølgelig) den har styrke i massevis (svakere enn dewalt men 1/2 av vekta da å det ser jeg på som VIKTIG) batteri kappasiteten er bra og holdbareheten er helt upåklagelig.
Panasonic som alle skrøt av bestemte jeg meg for og teste, men har dårlige erfaringer, den knakk sammen, tålte ikke store skruer
Så kjøp makita, det er mitt råd, å jeg bruker drillen proft hver eneste dag og bruker den hardt! de koster vel en del tusen kroner, men er uten tvil verdt det.
Det vanskelige er en lek, å det umulie en utfordring
Hilux 4x4 -91 Allpro SAS
Innlegg: 88
Tråder: 17
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Jeg ville nok også gått for Panasonic. Syns de maskinene er top. Levetiden slår det meste og batteriene er gode. vi bruker de offshore til stort sett det meste når vi skrur på miniubåtene våre. Panasonic får et ekstra pluss av meg etter at den ene maskinen vår ble glemt på ubåten og var med ned på 800m dyp på Ormen Lange.
Når vi kom opp igjen virket maskinen helt normalt i flere dager før saltet fikk tatt knekken på den.
Hans Christian
Hiluxen er solgt!!.....Angrer meg allerede!
Innlegg: 1,390
Tråder: 14
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1419310:date=13 Feb 2008, 22:12:name=Rukus)-->QUOTE(Rukus @ 13 Feb 2008, 22:12) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Panasonic som alle skrøt av bestemte jeg meg for og teste, men har dårlige erfaringer, den knakk sammen, tålte ikke store skruer ![[Bilde: sad.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif) <!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Dette kan nok være riktig - på dette punktet har Festool imponert meg voldsomt.
|