Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ka i HÆ......
#1
Hei.

Pga at jeg holder på med noe greier på bilen, hadde jeg bakdøra stående på gløtt noen timer i går og i dag.
Tok ut tak-pæra for å ikke tappe batt for strøm.
Nå hadde jeg fått ordna greiene og skulle ta kona med ¨på restaurant da vi har bryllupsdag i dag, men tror du [Bilde: noexpression.gif] #%&)&(% [Bilde: mad.gif] ikke at bilen var HELT tom for strøm da???
Gikk ikke å få startmotorn til å svive engang [Bilde: sad.gif]

Hva er det som kan tappe strøm da?
Nei, det er INGEN andre lys som står på, såvidt jeg vet.
Ja, jeg vet det er lys nede ved beina, men de er ikke kopla( grunn ukjent).

Mvh
Rocker
Svar
#2
Vel, hadde du sletent batteri fra før, skal det ingenting til. MEN.....rens polene på batteriet. Jeg hadde probleme med belegg her før og da var effekten identisk med din.
Kjøp batteri pol fett, dette forhindrer at dette kommer tilbake

Dette batteriet får du på biltema (ca 700.-)


.jpg   P7090024.JPG (Størrelse: 95.38 KB / Nedlastinger: 40)
Svar
#3
På min ('98) kan jeg slå av kupélyset for bakdøren. Gjøres ved å trykke på hele lampeglasset, da kommer et svakt "klikk" og lyset er av når døren er åpen.

Kan så vidt jeg vet ikke gjøres med de andre dørene uten litt Reodor-løsning.
Jeep!

Hadde den vært til å slå på hadde det fulgt med hammer.
Grøftekanten Auto
Svar
#4
Hei.

Ringte Falken og de kom...lynkjapt [Bilde: smile.gif]
1t 50min fra Bergen å hit.....det er kjapt det( han plukka opp en bil underveis)
Kona fikk kinamat og blomster, så da var dagen berga [Bilde: smile.gif]

Skal legge meg inni bilen der en dag, og leite opp de ledningene nede ved beina og finne ut om de ER kopla, men bare ligger bak dekslene eller noe.
Bilen er jo tatt godt vare på, men noe er prioritert bort tydeligvis ( som at alt bør være kopla f.eks)

Nytt batteri kanskje ja...lurer på sånn Optima batteri.....
Er de MYE bedre enn biltema sine( sikkert) men hvordan bedre, og er de verdt pengene?

Mvh
Rocker
Svar
#5
Hvis du må bytte batteri kan du trygt velge Biltemas. Velg det største som passer i batterikassa. Deilig med nytt før vinteren :-)
Stopper bare for tog og elefanter !
Svar
#6
slår et slag for Biltema batteriet. For noen år siden var jeg på veit til å kjøpe batteri i båten. Slo på radion og der leste de opp forbruker test på batterier. Biltema var helt oppe i tetsjiktet. Erfaringene er så langt utelukkende positive.
Vet ikke hva det er med dette optima batteriet, men dyrt må det være siden salgs volumet i Norge ikke kan være rare greiene.

Ser du på bildet jeg vedla over, ser du artikkelnummeret jeg har på mitt batteri. Dette gikk rett ned i kassen. kapasiteten er 54 Ah.
Kjøp også en xtra jordingskabel. Den gamle ble for kort.
Svar
#7
Hei.

Den er <b>god</b>.
Da blir det Biltema batteri da [Bilde: smile.gif]

Bare lurer: er det smart å kjøpe et batteri med større amp-styrke, eller er det bare tull?
(Diskuterte med naboen [Bilde: devil.gif] )
Jeg tror da at man skal holde seg til den amp-styrken som er originalt.....???

Mvh
Rocker
Svar
#8
<!--quoteo(post=1466397:date=1 Sep 2008, 19:17:name=Rocker)-->QUOTE(Rocker @ 1 Sep 2008, 19:17) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei.

Den er <b>god</b>.
Da blir det Biltema batteri da [Bilde: smile.gif]

Bare lurer: er det smart å kjøpe et batteri med større amp-styrke, eller er det bare tull?
(Diskuterte med naboen [Bilde: devil.gif] )
Jeg tror da at man skal holde seg til den amp-styrken som er originalt.....???

Mvh
Rocker<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Amp / h vil si følgende.
Batteriet gir ikke mer enn 12 Volt uansett Amp/h tall. Det er kapasitets økning du oppnår med så høyt Amp/h verdi som mulig, men fysisk byggemål på batteriet samsvarer noe med kapasiteten. jeg kjøpte (fikk plass til) et 54 Amph batteri. Dette er litt større enn originalt Mopar batteri som sto i bilen fra før. Fant ikke noen andre batterier på biltema som passet og som hadde mer kapasitet enn dette. men kanskje du finner ett ?
Svar
#9
Hei.

Er nok tvilsomt hvis <b>du</b> har vært der å kikka.
Holder meg til det du har, med mindre noe helt plutselig skulle dukke opp [Bilde: blink.gif]

Mvh
Rocker
Svar
#10
Alle 4 biltema batteri jeg har hatt på Rocky'n har sprukket og lekket syre utover hele motorrommet. Men batteriene funker helt greit.
[Bilde: userbar274064ii3.gif]

[Bilde: fordbikini.gif]
Svar
#11
hei.

Har hørt det der jeg også.
Sitter utrolig nok, akkurat nå, å leter etter en web-shop som kan sende meg et OPTIMA-batteri...
Bilen er fri for strøm...<b>IGJEN</b> [Bilde: mad.gif]
Denne gangen har bilen bare stått helt alene utenfor huset med dørene igjen.
Konkluderer med at batteriet ikke klarer holde på strømmen lenger [Bilde: sad.gif]

Noen som har eksakte mål på hva som går nedi den batterikassa i bilen?
Noen som vet om en web-shop?

Mvh
Rocker
Svar
#12
<!--quoteo(post=1466351:date=1 Sep 2008, 18:00:name=Rocker)-->QUOTE(Rocker @ 1 Sep 2008, 18:00) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei.

Ringte Falken og de kom...lynkjapt [Bilde: smile.gif]
1t 50min fra Bergen å hit.....det er kjapt det( han plukka opp en bil underveis)
Kona fikk kinamat og blomster, så da var dagen berga [Bilde: smile.gif]

Skal legge meg inni bilen der en dag, og leite opp de ledningene nede ved beina og finne ut om de ER kopla, men bare ligger bak dekslene eller noe.
Bilen er jo tatt godt vare på, men noe er prioritert bort tydeligvis ( som at alt bør være kopla f.eks)

Nytt batteri kanskje ja...lurer på sånn Optima batteri.....
Er de MYE bedre enn biltema sine( sikkert) men hvordan bedre, og er de verdt pengene?

Mvh
Rocker<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

OPTIMA batteri er utrolig bra, der har du krutt i massevis i kaldt vær, men pass på att det aldri går helt tomt for strøm, kan være litt vanskelig å få det opp å gå igjen. Det er ihvertfall min erfaring, om det var tilfeldig kan godt være.
Svar
#13
Hei.

Ja, jeg fant noen sider som bekrefter det du sier [Bilde: smile.gif]
Skal ha et slikt jeg.....gult muligens....

Se www.gylling.no


Mvh
Rocker
Svar
#14
Kaster meg inn i lovprisningen av Optima, beste batteriene jeg har brukt ihvertfall. Hvis du ikke skal vinsje masse ol, så bør du gå for red top!
"The bitterness of poor quality lingers long after the sweetness of low price is forgotten"
Svar
#15
Hei.

Har du peiling på hva et sånt batteri kan koste?
Rakk ikke ringe, før det var helg [Bilde: sad.gif]

Mvh
Rocker
Svar
#16
Jeg tror jeg ga ca kr 1900 for mitt red top, men det er nok 5 år siden. Og det fungerer like godt i dag. Red top er mer et start batteri, mens yellow top er et godt valg hvis du skal vinsje en del(dvs at det tåler dype utladninger over tid bedre).
"The bitterness of poor quality lingers long after the sweetness of low price is forgotten"
Svar
#17
Hei.

1900,- for 5 år sia? [Bilde: noexpression.gif] ? [Bilde: blink.gif] ?
Da var det alternativet laaaaaangt ut på sidelinja for min del [Bilde: sad.gif]

1500,- hadde vært greit, men....jaja, får bli når man vinner i lotto.

Mvh
Rocker
Svar
#18
Tja, jeg hører noen klage på rimeligere alternativer og batterisprekk er lite hyggelig vil jeg tro. Skjer noe slikt , har du full reklamasjonsrett og kan virkelig få mye morro for pengene.

Det er mulig teknologien er endret i de senere år og gele' variantene er jo benyttet i større grad som batteri medium, samt vedlikeholdfritt system er nå mer enn normalt.

Nå er du på vestlandet, Rocker og ekstrem kulde har vi ikke(selv om det kjennes slik til tider). Har du en normal kjøring sånn ca 95% av bil bruken din, kan jeg ikke fatte at et Optima batteri skal være verd pengene.

Bare for å ha sakt det....Optima batteriet er nok et meget godt batteri med masse kapasitet(ingen nevner forresten hvor mye kapasitet dette har) og er nok et foretrukket valg om du kjører "high line" på utstyret til bilen din, men som sakt, dette er en oppveiing som den enkelte vurderer selv.

Så da er nok jeg i kategori "bottom line" [Bilde: smile.gif]
Svar
#19
Hei.

Enig med deg i alt sammen Oseberg.
Løsta på det batteriet var større enn pengeboka tillater.

Biltema....here I come [Bilde: laugh.gif]

Mvh
Rocker
Svar
#20
Satt et 70Ah Biltema-batteri i min ´97 XJ da jeg kjøpte den, artikkel nr 80-2702.

Et slikt svart et med en slags indikator som skal vise grønt når batteriet er OK.

Ser ut som om det er uoriginal ¨stropp¨ for å holde det på plass. Ser ut som originale terminaler på batterikablene.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)