Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hvem er mest slitesterk/best av offroad bilene?
#1
Er på jakt etter en offroad bil som er slitesterk, driftsikker og går til lenge etter rusta har tatt karoseriet....

Så merke, moddel, motor og forbruk er av interesang info. Gjerne prisnivå på deler...

Ser forøvrig på Lc lj70 som utgangspunkt...
Offroad er tingen Wink
Svar
#2
Toyota Landcruiser HJ 60 eller Nissan Patrol 160.
Svar
#3
spørs vel hvem du spørr detSmile

min jeep xj liker jeg. fungerer som familie bil å offroad light kjerre [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif[/img]

billige reservedeler på ebay + +++
forbruket ligger på rett rundt liter'n på min 4.0l
<!--sizeo:2--><!--/sizeo--><!--fonto:Arial Black--><!--/fonto-->Min xj garage<!--fontc-->
<!--/fontc--><!--sizec--><!--/sizec-->

http://pirate4x4.no/forum/showthread.php?t=23833
<!--sizeo:2--><!--/sizeo--><b>
1990 Mod 2 Door Xj 4.0l. Renix 32x11,5 kumho road venture kl71</b><!--sizec--><!--/sizec-->

Svar
#4
Det største spørsmålet er vel hva du skal bruke den til? Er det en rein herjebil du skal ha? Eller skal du bruke den på veien med mulighet til å kjøre litt offroad?
Offroad-bilder og filmer her
Svar
#5
Tanken er en kombi bil, offroad og daglig bruk...

men det jeg lurer på er hvordan holdbarheten/drift sikkerheten er.....

Hva kan jeg forvente av en f.eks Lc lj70 eller hj60 når det gjelder km før motorbytte? slitasje på ledd, stag osv. ser det ligger flere på nett som har gått både 390k og 500k, går de normalt opp mot 1000k???

samme med pajero, patrol eller andre merker som ligner...

hva slags forbruk har de på blanda kjøring på vei med vanlige dekk eller offroad dekk eks. 31", 33", 35".
Offroad er tingen Wink
Svar
#6
Ikke kjøp pajero hvertfall. Nissan patrol 3,3 er vel det mest skuddsikre og slitesterke. Går jo sykt mange av de i forhold til pajero og landcruiser (modeller fra åttitallet).
Svar
#7
<!--quoteo-->QUOTE<!--quotec-->Ikke kjøp pajero hvertfall. Nissan patrol 3,3 er vel det mest skuddsikre og slitesterke. Går jo sykt mange av de i forhold til pajero og landcruiser (modeller fra åttitallet).<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Nå ble det solgt flere pajeroer og det er flere av dem igjen enn patroler igjen så.... Det stemmer nok ikke helt det du sier.... 3.3 litern er nok en av Nissan sine bedre i forhold til 2,8 litern som hadde litt av de samme problemen som 2,3 på pajeroen.... Sjekk selv på finn, er en god gjenp pajer som har runda 300, 400 osv......

Fordelen med paja er jo at den er ikke som å kjøre lastebil.... og in the end så er det Rusta som tar dem begge..... ikke drivverk eller motor osv...
Svar
#8
hvor mye supper drikker så disse på blanda kjøring da??
Offroad er tingen Wink
Svar
#9
<!--quoteo(post=1543772:date=20 Oct 2009, 17:22:name=Datsun Diesel)-->QUOTE(Datsun Diesel @ 20 Oct 2009, 17:22) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Ikke kjøp pajero hvertfall. Nissan patrol 3,3 er vel det mest skuddsikre og slitesterke. Går jo sykt mange av de i forhold til pajero og landcruiser (modeller fra åttitallet).<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Pajero er vel mindre rusta enn de fleste patroler vil jeg tro. Selv om mange av disse bilene uansett merke er plaga med rust. Men sant som du sier. 3,3 Motoren er en av de beste i 4x4 bilene. Negativt med patrolen er jo at det er 24 volt anlegg.


<!--quoteo(post=1543847:date=20 Oct 2009, 22:10:name=Driving)-->QUOTE(Driving @ 20 Oct 2009, 22:10) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Nå ble det solgt flere pajeroer og det er flere av dem igjen enn patroler igjen så.... Det stemmer nok ikke helt det du sier.... 3.3 litern er nok en av Nissan sine bedre i forhold til 2,8 litern som hadde litt av de samme problemen som 2,3 på pajeroen.... Sjekk selv på finn, er en god gjenp pajer som har runda 300, 400 osv......

Fordelen med paja er jo at den er ikke som å kjøre lastebil.... og in the end så er det Rusta som tar dem begge..... ikke drivverk eller motor osv...<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Enig med du. Pajeroen er mye bedre enn både patrol og lj70 langs veg da pajero har ifs, mens de andre har stivaksling forran.


<!--quoteo(post=1543880:date=20 Oct 2009, 23:22:name=Tommylj70)-->QUOTE(Tommylj70 @ 20 Oct 2009, 23:22) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->hvor mye supper drikker så disse på blanda kjøring da??<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

0,8 til 1,5 liter tipper jeg. avhenging av motortype, innstillinger, turbotrykk og slitasje.


Er også et spørsmål om du skal ha lang (litt stor i skogen) eller kort (bedre i skogen, men ikke særlig god plass til kjerring og unger med barnevogn og slikt) bil. Om du skal heve ovs har også litt å si. Er litt prisforskjeller på heving (jallaheving el. tuv sett). Så et slag budsjett gjør det litt lettere å komme med noen anbefalinger
90 HiluxTurbo

Christian Halsa
480 22161
Svar
#10
Pajeroen er nok best langs vei kanskje, men snakket med en som var verksmester for kjøretøyene til FN i afrika en plass. Han sa det eneste som dugde var Landcruiser med stive aksler. De hadde noen gamle patroler og det var også brukbart. men pajero ga de opp(Han hadde pajero selv) for som han sa : når du kommer i 140 på krøtter stier i bushen og treffer et krater i veien(å de var det mange av) så var det bare å feie opp pajeroen, mens Landcruiseren spratt som regel opp igjen. Tro mye av grunnen til erfaringa var at de pajeroene de hadde med uavhengig fjæring slo nedi på midten når de bunna.
Men dette er jo ekstrem bruk da. ikke et vondt ord om pajero, kjenner de ikke så godt.. Er egentlig Nissan mann, men har mest lyst på Toyota [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
---------------mvh Stian----------------
1 stk LC80 og 1 stk LC70
Svar
#11
Men da kan du kjøpe en Chevy Blazer K5 med 6,2d
den får du ned på ca litern ved vettug bruk

den kan du også sette turbo kit rett på fra Banks
Svein

LA3CLA

-------------------------------------------------------------------------------------------


98mod 6,5TD Chevrolet Suburban K1500LS 4wd 8bolter. m/detroit true track diffrensial

DS4-5521 IP m/#9 motstand pluss cooler, operation dieselflow, fleetguard spin-on dieselfilter, Icom Ic-7000 HF/VHF/UHF radio, Icom ic-AH4 Antennetuner og 1,65m kort Springer antenne hvor antenne foten er modifisert til Longwire type, 5/8 ECO antenne på VHF

 
Svar
#12
Har hatt både Pajero og Landcruiser (lj70). Gode, slitesterke biler begge to. Forskjellen er at pajero er sprekere og mer komfortabel,
mens landcruiser er en mer solid konstruksjon og har rykte på seg for å være mer driftsikker (hadde aldri problemer med noen av de).

Pajeron hadde gått over 400k når jeg solgte den i -01. Jeg brukte den regelmessig i skogen, tidvis ganske hard bruk og solgte den til en som utelukkende
brukte den som "hærjebil", og som i sin tur igjen solgte den til en som fortsatt bruker den som rein skogsbil. Jeg pratet med nåværende eier for noen dager siden,
og bilen starter og går som ei klokke fortsatt, men er maltraktert på utsiden [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img] .

Landcruiseren ble kjøpt av en som driver hogst langs høyspentlinjer her i distriktet, og den ser jeg stadig på veien ennå. Den har nok også rundet 400k nå.

Forbruket på Pajeron lå på 0,8l/mil og den var skikkelig sprek!
Forbruket på Landcruiseren lå på 1l/mil og den var utrolig dau! (uten turbo).

Vanskelig å si om man skal velge den ene eller den andre bilen, men jeg hadde nok aldri solgt Landcruiseren om ikke den hadde gått så latterlig dårlig.
Uansett blir de sannsynligvis oppspist av rust før de stopper, begge to [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] .

Når det gjelder overskriften på denne tråden: Hvem er mest slitesterk? Så er min mening at Landcruiser (alle modeller) stiller i en klasse for seg selv, et godt stykke foran alle andre.

Er vel ingen som ble noe særlig klokere av dette innlegget, men da har jeg ihvertfall deltatt i diskusjonen [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img] .

Svar
#13
Er jo greit at patrol har 24volt. Hvis man jobber med annleggsmaskiner og lastebil er det jo konge. Bare ta startkabler fra patrolen. Og 3,3 med rakrør og maks stilt pumpe og turbo er jo grunn nok til og kjøpe en sånn en. Jeg skal skaffe meg en gammel superoof og bygge om til pickup. Noen som vet om det er lov?
Svar
#14
Lang MB Geländewagen med 3.0 turbodiesel fra en W123.
Stor,solid og faktisk en fin bil å bruke etter vei! Den har spiralfjærer og ikke bladfjærer som mange av de andre åttitallsbilene, noe som hjelper betraktlig på komfort.

Greit nok at G er tyngere enn de fleste andre bilern, men grunnen finner du om du titter på ramme og drivverk. MYE større og tåler utrolig med juling.
+ du har orginale sperrer [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
Den ruster i karosseriet,men ikke i ramme, noe jeg vet mange av de Japanske bilene gjør.
Svar
#15
Takk for alle svar, regner med at det blir en Landcruiser lj70. Passer nok best i forhold til ønsket størrelse. og stiv aksel er og foretrekke i stede for ifs
Offroad er tingen Wink
Svar
#16
Jupp da var bilen kjøpt [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif[/img]

lc lj70 1985mod.

Offroad er tingen Wink
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)