Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varmeapparat cherokee 2,5td, får ikke varme i bilen.
#1
Jeg har et problem med at det ikke blåser noe særlig varmt i varmeapparatet i jeepen. Eldre diesel biler er jo ikke kjent for å ha særlig gode varmeapparat, men det skal da være bedre enn det jeg har nå?

 

Driftstempen holder seg stabil (termostaten åpner seg som den skal), men motoren bruker litt vann (evt om det er en leksaje et sted) Kan dette ha noe og si?

 

Noen tips?

Svar
#2
Kan være luft i systemet eller lite kjølevæske. Har du en liten lekkasje blur det også luft.
Svar
#3
Takk for tips, skal prøve å lufte systemet i morgen!

Svar
#4
kan være sprukket topp,da blir det overtrykk i kjølesystemet da sirkulerer ikke vannet som det skal

Svar
#5
har\ har hatt 2 stk 2.5td, og det kan virke som om de har lett for å tette seg i varmeregisteret.på begge mine har jeg skylt register og radiator hvor det har kommet ut masse guffe, likner på bløtt dasspapir.den ene måtte det tilogmed trykkluft på registeret for å få åpnet det (obs obs det kan revne.).etter behandlingen har det vært bra varme ned til ca -20, under dette står hendelen på maks varme hele tiden.  jeg anbefaler : ta av begge slangene til varmeregisteret, blås med munnen igjennom for å få en følelse av gjennomstrømmning.

sett på hageslange med vannretning motsatt av bilens sirkulasjon, la stå minimum slik å skyll 15min. fyll på vann + radiatorrens( event oppvaskmiddel) ,kjør en god tur, la bilen stå noen timer (husk minusgrader !), skyll ut, gjenta hageslange prosessen, fyll på frostvæske.

 

ps: skyll\ rens radiator også slik at event partikler ikke bare blir flyttet rundt.....

 

lykke til

Svar
#6
Om radiatorrens ikke er tilgjengelig, tøm frostvæske, fyll vann og en kopp oppvaskmaskinpulver. Kjør til termostaten åpner og tøm væske.
Svar
#7
Takk for alle innspill, jeg tror ikke jeg gidder å sette i gang med rensing av kjølevannet... Det blir nok heller en 4,0l i løpet av året. De er skuddsikre. Så jeg får heller kle på meg godt i vinter, så slipper jeg å fryse,

 

Men jeg vil gjøre et forøk på å lufte systemet, ettersom det er en mistanke at det er luft der. Blir ikke overrasket hvis en av toppene har sprekt heller..

 

Hvor sitter lufteskruen på radiatoren? Jeg finner en slags kran( i svart plast) på venstreside på toppen av radiatoren, hva er dette til?
Svar
#8
Lukter det frostvæske i motorrommet? Da har du en utvendig lekkasje.


Alle motorer og biler kan få lekkasje om de er aldri så skuddsikre.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)