Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suburban bakdiff...
#1
Hei. Trenger tips.Har en suburban 2002 som lager dunkelyder i bakdiff.Må kjøres til oljen er varm baki der før det begynner å dunke,verst i høyresving og rett frem,forsvinner i venstre sving.har sjekket aksler og tannhjul og alt er ok baki der.noen som kan hjelpe??

Svar
#2
Åpne og bytt brytepinnen - den kan være knekt!!

 

Bergheim reparasjons priser ved fullstendig ras i bak akslingen ~45 000 Kr.

 

(....Jeg kjøpte ny bil, da min hadde rasert det som fantes av tannhjul).
Svar
#3
Takker for tipset med den er ok.Lyden har vært der 60000 km uten at noen har funnet ut noe. Sad

Svar
#4
Har den G80?

Svar
#5
Hva slags olje bruker du i bakdiffen? Det første som slår meg er G80 chatter fordi den oppstår ofte når oljen blir varm. Det som taler imot er at det skulle oppstå både i høyre og venstresving.

 

Husk at diffen din har det best med syntetisk 75W-140 eller 75W-90 olje uten LS-tilsetning. Med feil olje, eller olje med additiver, er det svært stor sjanse for at sperren slår inn ved sving med de ulydene det fører med seg.

 

Så hvis du er usikker på om det er riktig olje bak der er det stedet å begynne etter min mening, ikke koster det all verden heller.

"Due to rising energy costs, the light at the end of the tunnel has been shut off."
Svar
#6
Tror den har G80.Oljen er byttet 4 ganger og det er  LS 75w 90. som sagt så må det være god driftstemp før lyder kommer,det rare er at når det dunker der bak og jeg legger girkassa i N så forsvinner lyden.Er det noen som vet om det går an å sjekke om det er sperrren som trøbler. Takker for gode innspill her.
Svar
#7
Girkassefeste....

 

men angående sperra må du bare ta av lokket og inspisere innmaten
Svein

LA3CLA

-------------------------------------------------------------------------------------------


98mod 6,5TD Chevrolet Suburban K1500LS 4wd 8bolter. m/detroit true track diffrensial

DS4-5521 IP m/#9 motstand pluss cooler, operation dieselflow, fleetguard spin-on dieselfilter, Icom Ic-7000 HF/VHF/UHF radio, Icom ic-AH4 Antennetuner og 1,65m kort Springer antenne hvor antenne foten er modifisert til Longwire type, 5/8 ECO antenne på VHF

 
Svar
#8
Her ser du hvordan teste g80 diff lett http://www.youtube.com/watch?v=xCwcr7Sj7Hw

 

Runar

Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)