Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupefilter gen2??
#1
Finst der kupefilter på gen2?? Har ac-på bil. Får dårlig virkning i varmeapperat no i minus 10 Sad
Svar
#2
Har aldri hatt Gen2 men har en gen3 og der finner du kupefilter bakom det nederste hanskerommet.

 

Du åpner det og demonterer gummiknottene som det stopper på med å vri de rundt og så får du de ut.

 

Hele greia henger da opp ned og hvis du lyser inn der så er det 2 skruer som holder deksel over filter på plass.

Svar
#3
Gen2 har ikke kupefilter.

Skal bli varmt og godt i disse bilene selv i minus 20-30 grader.

Har aldri hatt problemer med det på de to gen2-bilene jeg har hatt... en 2,5TD og nå en 3,5 bensin.

Sikker på du ikke har luft i kjølevannsystemet?

Svar
#4
Har opna slange ut frå varmeapperat register slik eg har sett at der kjem mykje vatn. Har også skylt gjennom varmeapperat registeret for å få ut event skitt. Termostat,vannpumpe og radiator var skifta for tja...4-5år sida. Men vart ikkje noko forsjell.( Radiator og vannpumpe måtte skiftast pga lekasje)

Men er då dette som noen sier at siden min bil er importert frå tyskland kan det vær at varmeapperat register er "tynnare" en det som blir levert her men sida det er så mykje arbeid og komme til vil eg helst ha et nytt register å montere inn når en først demonterer. 

Leita på ebay og div men finn ikkje ut kva eg treng?????  :wacko:

Svar
#5
Kan nok godt hende det... Bygde om min gen1 2,6 til 2,5TD. Var merkbar forskjell på tykkelsen på varmeregisteret mellom mitt originale register og det nye jeg monterte fra en diesel. Bensinmotorene leverer mye mer strøvarme enn en diesel og trenger ikke så tykt register.
If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)