Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tricky om dekk&løft (I need some help, please!)
#4
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Hei.

bare lurte på om noen kunne hjelpe meg<img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>

Tenkte å kjøpe meg Baja Belted 35x17,5x15. Bilen skal kun brukes til veibruk og lurer på hvor mye lift jeg trenger.

Har allerede 1"sjakler og skal sette på 2,5" OME.
Jeg vet offroadere sier man ihvertfall skal ha 3" bodylift i tilleg, men er det noen som vet om dette vil gå med tilsammen 3,5" heving hvis jeg bruker felger med nesten ingen backspaceing?

Jeg vet folk sier man skal løfte litt om man setter på 31", men jeg kjører 31" både on/off-road uten noen som helst skrubbing. Den eneste mod. er bredda skjermer..

Noen som vet?? Erfaringer?? Hadde blitt veldig takknemlig! (som dere sikkert har skjønt så vil jeg helst ikke sette inn bodylift eller heve den unødvendigSmile
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Hmmmm, 35" er en ting, 17,5" brede er noe helt annet ...
Skal du bare kjøre *rett frem* så kan det hende at du får det til,
men har du tenkt på at du skal svinge også ?
Har du også tenkt på at du kanskje skal svinge *og* flexe samtidig ?

Du kan få på 35" med relativt lite løft, skal jeg tippe rundt 4",
men da må du bruke platesaksa seriøst både foran og bak.
Ikke at det gjør noe i.f.s., men klipper du opp hjulåpningene bak, så har du på en måte gjort det ...
Foran kan du alltids kjøpe nye skjermer.

Hvordan er det med utveksling i aksler, hvilke aksler har du i dag, Du sier at du bare skal kjøre på veien ....
Kan vel hende at du "skal bare" når du først har fått på de dekka <smil>

Snakk med noen som har satt på 35" og bruker bilen på samme måten som du har tenkt deg.


Regards,
PerJ


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av Haldor - 06.09.2003, 23:00
[Ikke noe emne] - av JeepZJ - 06.09.2003, 23:00
[Ikke noe emne] - av Raymond - 06.09.2003, 23:00
[Ikke noe emne] - av Renegade - 06.09.2003, 23:00
[Ikke noe emne] - av Haldor - 06.09.2003, 23:00

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)