Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pajero- erfaringer!
#2
Jeg har en 92-modell som har gått 252000. En meget solid bil. Men en del ting må man være obs på når det gjelder den motoren.
Det viktigste er vel at den har fått oljeskift til rett tid! Skifteintervall er 7500 km. På min bil har dette vært fulgt opp, så den bruker ikke dråpen olje, ryker ikke og den er meget lettstartet.
Sjekk festet til dynamoen! Nedre festebolt har en tendens til å spise seg innover i festet på motoren. Da blir dynamoen skjev og reima slites fort. Du risikerer også at den øvre festebolten (strammeanordning) knekker fordi dynamoen er skjev. Da mister du stramminga på reima og dermed også ladinga!
Det er DYRT å bytte festet, så jeg har boret opp hullet og satt i større bolt. Se etter kjølevannslekasje. Det går et kjølevannsrør fra vannpumpa (høyre side av motoren) og bakover (under manifolden) som vinkler bak blokka mellom motor og torpedovegg. Dette har en tendens til å sprekke når det har ristet noen kilometer! Røret koster ikke all verden men det er minst 6 timers jobb å bytte det! Dvs. DYRT! Innsug, eksos, turbo, osv. må ut. Gjorde jobben selv på 7 timer.
Sjekk for all del at registerreima er byttet til rett tid!
Når det gjelder drivverket, er vel den manuelle girkassa et svakt punkt har jeg hørt. Kjenner fler som måtte overhale etter 160-170000km. Min har automat. Den er det ikke noe tull med.
Sjekk mellomakselkryss! Jeg fikk ubalanse i mellomakslinga fordi det bakre krysset gikk fast! Da måtte akslinga avbalanseres for å få bort vibrasjonene. Ellers har det vært lite tull, og en meget behagelig bil å kjøre!


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av tonyk - 02.09.2003, 23:00
[Ikke noe emne] - av Pajerosan - 02.09.2003, 23:00

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)