27.10.2004, 23:00
Snakka med biltillsynet og fikk han til å lese fra regelverket. Man kan ha lys på teket. " ekstre lys (hvist de skal brukes som fjernlys) De måtte ikke skinne i panseret, å måtte heller ikke overskride 480 lux når hovedlysene på bilen blir tatt med. Såe....monter i vei!
Når det gjeldre arb.lys, så kan man ha det på taket hvist de ikke er koblet sånn at de kåmmer på når man slår på fjernlys. Altså, ha egen bryter, å kunne fungere sammen med parklys. Sånn, da tror jeg at jeg skal ha tatt med det meste av hva han sa.![[Bilde: wink.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.gif)
Og det med at lysene ikke kan være over 100 cm fra bakken er bare bull! Lastebilene vi har i firma har lys på taket, og de ER godkjent!!!! da var veø det oppklart.
Hvist man blir stoppet, så krev å se regelverket!![[Bilde: blink.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/blink.gif)
Det vanskelige er en lek, å det umulie en utfordring
Når det gjeldre arb.lys, så kan man ha det på taket hvist de ikke er koblet sånn at de kåmmer på når man slår på fjernlys. Altså, ha egen bryter, å kunne fungere sammen med parklys. Sånn, da tror jeg at jeg skal ha tatt med det meste av hva han sa.
Og det med at lysene ikke kan være over 100 cm fra bakken er bare bull! Lastebilene vi har i firma har lys på taket, og de ER godkjent!!!! da var veø det oppklart.
Hvist man blir stoppet, så krev å se regelverket!
Det vanskelige er en lek, å det umulie en utfordring

