Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Høring ang ny lov om Motorferdsel
#9
<!--quoteo(post=1373182:date=1 Oct 2007, 11:13:name=Bernt S)-->QUOTE(Bernt S @ 1 Oct 2007, 11:13) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->http://www.dirnat.no/attachment.ap?id=3482<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Sist på side 57:
<!--quoteo-->QUOTE<!--quotec-->Den formen for motorferdsel som denne utvidelsen av virkeområdet har til hensikt å motvirke, er den rene fornøyelseskjøringen som det likevel ikke vil være aktuelt å tillate. Slik fornøyelseskjøring er i forslaget til ny lov henvist til opparbeidede og avgrensede baner for motorsport som i godkjent reguleringsplan er regulert til motorsportbane.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Dette utklippet viser instillingen til rekreasjonskjøring, og personlig er jeg enig i Direktoratets tankegang her. Hvis det ikke er nyttekjøring skal det avgrenses til regulerte områder.
Det er mye herjekjøring i utmarken, og for all del, jeg har selv kjørt på ulovlig område (selv om det er med tillatelse fra grunneier). Men jeg vet at det ikke er lov, og er forberedt på at Onkel Blå kan berike meg med en faktura.

Jeg mener at det er viktigere å finne løsninger på godkjenning av flere områder. Hvordan skal det gjøres? Er det nok med OK fra Politi, kommune og grunneier? Eller må det godkjennes høyere oppe?
Det hadde vært greit med litt enkle føringer for hvordan de enkelte klubbene skal få midlertidige eller permanente reguleringer.
Det hadde kanskje vært bedre om alle klubbene ble enige om en felles platform for hvordan dette skal kunne utføres? Problemet i dag er at mange grupper som egentlig har samme mål sitter og gjør ting på hver sin måte uten å snakke sammen.

Og til slutt... støtt opp om Norges Bilsportforbund. Det er de som sitter med alt vi ønsker oss. KNA Hordaland har skjønt det, og vi på Haugalandet er snart klar for terrengtouring selv. Men jeg ser jo at det er mange som stritter i mot her på forumet (ikke Hordaland), og jeg skjønner ikke hvorfor. NBF regulerer lovlig motorsport, og det må vi nytte oss av.
For så lenge det er motorsport blir det jo akseptert av samfunnet, og det må vi finne ut hvordan vi skal benytte mest mulig fornuftig til vår fordel.

Beklager folkens, men jeg er redd rekreasjonskjøring som vi kjenner fra Rena er saga blott. Så la oss gå videre heller enn å gråte over tapt land.
Vier her...
Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av Bernt S - 01.10.2007, 10:13
[Ikke noe emne] - av Phower - 02.10.2007, 07:23
[Ikke noe emne] - av Bernt S - 02.10.2007, 07:54
[Ikke noe emne] - av Fru Hilux 37 - 10.10.2007, 15:52
[Ikke noe emne] - av Bernt S - 10.10.2007, 21:09
[Ikke noe emne] - av Bernt S - 12.10.2007, 16:03
[Ikke noe emne] - av Phower - 12.10.2007, 17:27
[Ikke noe emne] - av Fru Hilux 37 - 12.10.2007, 22:28
[Ikke noe emne] - av Øystein - 13.10.2007, 08:53
[Ikke noe emne] - av Bernt S - 13.10.2007, 18:55

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)