Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koblng av extra fjernlys på 89 Isuzu Campo Diesel
#5
Dette problemet oppstår ved minus-styrte hovedlykter. Men uansett styring, pærer lyser pga. spenningen som går gjennom glødetråden. Ta derfor rett og slett ut begge polariteter fra pæren, både + og -. Om bare en glødetråd lyser om gangen i ei pære, så lar det seg også gjøre å bruke denne spenningen til å styre ett rele.
Jeg sitter ikke på detaljer for hver enkel bilmodell, men strøm er nå bare strøm. Om det finnes systemer som har spenning på pæren hele tiden, kun via sikringer, kan det hende det må benyttes 2 releer for å oppnå at ekstralys ikke lyser når tenning er slukket. [Bilde: biggrin.gif]

Om noen ikke skulle ha tro på at det går, kan dem gjerne komme til meg, så ordner jeg problemet. [Bilde: biggrin.gif]

<font color="red"><b>Aktuelt!</b> </font id="red"><font color="blue"><b>"Verksteder er ikke hva de en gang var. Det har de aldri vært!"
Se PRODUKSJONSFEIL / PRODUKSJONS-SVAKHET!</b>
</font id="blue">

Mvh Kenneth Skailand
Ringveien 31
4400 Flekkefjord
Mobil: 917 93211
post@mobilcrane.com
www.mobilcrane.com
<center>Download: <font color="blue">El-skjema 6,5TD 1997/Engine
</font id="blue">
</center>
Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av BjornHarald - 09.05.2006, 23:00
[Ikke noe emne] - av BjornHarald - 09.05.2006, 23:00
[Ikke noe emne] - av ROXY - 09.05.2006, 23:00
[Ikke noe emne] - av BjornHarald - 10.05.2006, 23:00
[Ikke noe emne] - av Guest - 10.05.2006, 23:00

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)