Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gir kasse??
#4
Er vel en E4OD kasse du har i den bilen tenker jeg. Skal du ha ei manuell kasse heter den z6 et eller annet og er laget av Mazda, hvis jeg ikke tar helt feil.

Hva er galt med kassa di da? Skal du bygge om trenger du nok litt mer enn det du nevnte her er jeg redd....

E4OD kassa er sterk den, men den trenger, i likhet med andre automat kasser, riktig mengde olje. Får den ikke det blir det fort krøll, da oljen ikke bare kjøler og smører, men også driver fremdriften i kassa mellom torque convertren og styring av gir skiftene. Disse kassene er lette å modifisere er du litt handy mann. Og billig nå som dollaren er nede i fem kroner. Har selv oppgradert to slike kasser, røsket ut alt til siste skrue, gjorde rein alt sammen, byttet pakninger, clutcher og lagre, eller kobber ringer før jeg satte den sammen igjen, alt gjort på samme kveld UTEN noen forkunnskaper i det hele tatt pluss en bok du får kjøpt på nett om mod på disse kassene og den ene kassa står ny renovert i garasjen mens jeg har den andre i bilen som jeg har kjørt med i et år og den skifter bedre enn når den var ny. (89 mod Econoline van). Enkelt og greit, det eneste du trenger er litt verktøy og et sted å stå, fortrinnsvis et rent sted, da urenheter lett tar knekken på automat kasser.

En annen "svakhet" er de elektriske tilkoblingene på kassa. De kan bli møkkete og siden kasse skifter med hjelp av elektriske impulser, releer som sitter i kassa, sier det seg selv at det fort kan bli krøll også her hvis kontakten er dårlig. En annen faktor for krøll er den elektriske duppeditten som sitter i forbindelse med gass pådraget, populært kalt en "FIPL" . Den skal det være 1,1 volt på de to øverste pinnene når motoren går på tom gang.

Hvis du ikke klarer dette selv kan du stikke innom et ford verksted som har en kode leser og få rede på hva som er feil med kassa di. Blinker OD lyset? (Bryteren som sitter nede på dash bordet på venstre side av rattet)


Hvis du kjører mye off road er en STOR oljekjøler på sin plass, for en automat kasse tåler ikke ubegrenset med "jukking" før den går fryktelig varm og brenner oljen. Se på fargen på oljen. Den skal være RØD og ikke ORANGE eller brunrød og det skal lukte olje, ikke brent olje. Lukter den i nærheten av brent og har den orange farge er det på tide å bytte olje og modifisere kasse. Prøv DENNE siden hvis du skal ha deler til girkassen, meget enkelt og greit, delene kommer på døren din to-tre dager etter med bud! Dokumentasjon finner du HER (Ebay) eller HER (Norsk side)

Håper dette hjalp deg noe [Bilde: smile.gif]
Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av Svenna25 - 11.03.2008, 09:46
[Ikke noe emne] - av aeomholt - 11.03.2008, 15:04
[Ikke noe emne] - av kenny_g - 11.03.2008, 15:24
[Ikke noe emne] - av strayder - 12.03.2008, 14:32

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)