Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tregstarta hilux.
#3
Det skal ikke være slik nei.
Ettersom du har 7 volts glødeplugger, har du såkalt "fast glow".
Når du slår på glødingen, skal det vel starte på rundt 11 volt i 5-10 sekunder (hovedgløding. Tiden varierer etter motortemp),
for så å gå ned til 7-8 volt (ettergløding).
Der skal den holde seg i ca 2 minutter (også avhengig av motortemp).

Først litt info. om det originale systemet:
På undersiden av innsugningsmanifolden er det skrudd inn en motstand, som reduserer spenningen i etterglødingsfasen.
Under hovedglødingen, sendes det batterispenning inn på glødepluggene. Ettersom disse er beregnet for 7 volt, blir de raskt varme. Deretter kobler hovedglødereleet ut direktespenningen, mens et annet relè sender spenning via motstanden i manifolden og til glødepluggene. Glødeplugger og motstand blir da koblet i serie, og spenningen til pluggene blir redusert.

Nå vet jeg ikke hvordan det er koblet på din bil, når de har laget manuell gløding,
men de har muligens koblet bare etterglødingen da....
I såfall kan problemet være defekt motstand (eller dårlig kontakt ett eller annet sted, eller relèet).
Dersom det er hovedglødingen som er koblet, må det vel være dårlig kontakt, eller relèet)

Du må først finne ut hvordan det er koblet. Men er det etterglødingen som er koblet, ville jeg sjekket motstanden først.

Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av Endres - 25.01.2012, 22:01
[Ikke noe emne] - av Endres - 26.01.2012, 15:56
[Ikke noe emne] - av eivhans - 27.01.2012, 15:25
[Ikke noe emne] - av Endres - 27.01.2012, 18:54
[Ikke noe emne] - av Endres - 11.02.2012, 17:05

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)