Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
svart røyk
#7
hei
takker så mye for alle tips.
har nå "ny" motor. kvelden startet rett i garasjen etter jobb. begynte med nye glødeplugger da motoren måtte løpes i gang. en plugg var brent helt av og de andre var det liten motsstand i så nå starter den fint i 7 blå. det er meldt kaldere så blir spennende å se hvor mye den "tåler"
jeg har trykkmåler så det er ok, men å men hele innsugsmanifolden med turboen var løsnet, så her var det bare å stramme til. lekker fortsatt noe, men ny pakkning kommer når det blir varmere i været. justerte også ventiler, som var alt for stramme. så motoren sviver ganske fint nå. Fikk i samme slengen "ny girkasse, stagene som går til en liten ventil oppe på ventildekslet hadde løsnet å feiljustert seg slik at ventilen ikke virket som den skulle.
nå virker girkassen rimelig fint, før var intervallene ganske korte, var i fjerde ved 50km, og måtte gire ned manuelt i bratte bakker. nå virker til og med kick downen. og bilen faktisk "akselerere". bakdelen er at den er blitt litt hardere i vekslingene, men det lever jeg gladlig med.
takker igjen for hjelpen, og moralen er muligens å åpne pansere en gang i blant.
Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av ellefsen - 31.01.2012, 07:49
[Ikke noe emne] - av nielsa - 31.01.2012, 08:32
[Ikke noe emne] - av ellefsen - 31.01.2012, 09:35
[Ikke noe emne] - av Bilkar - 31.01.2012, 16:04
[Ikke noe emne] - av slaanonsen - 31.01.2012, 17:48
[Ikke noe emne] - av ArnulfBV - 31.01.2012, 19:35
[Ikke noe emne] - av eikeli - 31.01.2012, 22:01

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)