Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tips til kjøp av G- klasse
#2
Hei!

 

Jeg har erfaring med 280GE 87 mod W460.

 

Bilene ruster særlig i bakre hjørner rundt baklys, bakdør, kanaler under/nedkant av sidedører og rundt frontrute. Innfestinger til skjermbreddere er også utsatt. Kjøper man en bil med rust noen av de nevnte plassene, må man regne med mere rust der man ikke kan se. Rammene er somregel bra, og uten rust av betydning. Alle motorer i W460 svetter olje rundt pakninger etter et hvist antall km. Sånn er det bare. Det som er viktig er at tettningene rundt veiv ikke lekker eller at toppakning er defekt. Både 280GE (M110) og 300GD (OM617) er svært solide motorer som kan holde ut svært lenge med godt vedlikehold. Dieselen krever ventiljustering. Bensineren er glad i en topplokksoverhaling og nye ventilseter da denne motoren opprinelig var laget for blybensin. Diesel med ettermontert turbo går bra, men som for alle turbomotorer er varme et problem. Man bør i så fall vurdere en intercooler og måler for eksosgasstempratur. Uten turbo har dieselen 88hk, og er man opptatt av at alt skal være originalt, er 280GE med 156hk et bedre valg mht. at bilen veier vel 3tonn med full last.

 

Aksler, ledd og overføring trenger olje og grease. Man bør prøve å finne ut hvor ofte det er blitt gjort av tidligere eiere, da reprasjoner koster en del. Ellers er det fint hvis drivstofftanken er byttet til en i plast.

 

Er det nylig gjort utbedringer av rust på karroseri så bør man be om dokumentasjon, og se litt på hvordan jobben er gjort. Det er ikke kjekt å finne ut at din "nye" bil er utbedret med 10KG stålplast som slår sprekker!

 

Det er nok billigere å kjøpe ferdig "restaurert" enn å kjøpe et oppussingsobjekt. Mange ønsker imidlertid å bygge bilen opp etter eget hode og velger derfor det siste. Dessuten går det etter min mening langt mellom hver restaurering som kan kalles "original".

 

De fleste som har kjørt feltvogn i millitæret, vil nok si at de sivile er mye bedre å kjøre. Feltvognen har stivere fjæring, mangler servostyring, 24V anlegg, og høyt støynivå. Motoren er rundt 70hk, og fremstår som ennå tregere enn en 300GD uten turbo.

 

Lukke til!
Svar


Meldinger i denne tråden
[Ikke noe emne] - av Steinland - 05.08.2014, 09:25
[Ikke noe emne] - av masterboy - 05.08.2014, 14:06
[Ikke noe emne] - av Steinland - 06.08.2014, 11:30
[Ikke noe emne] - av masterboy - 07.08.2014, 08:44
[Ikke noe emne] - av Steinland - 07.08.2014, 08:58
[Ikke noe emne] - av masterboy - 07.08.2014, 12:47

Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)