02.06.2016, 21:20
Siter:Heisann!
Har nylig blitt stolt eier av en ex-militær mb 240 gd men sliter med at en av sikringene går så snart man setter på bilen.
Skulle derfor likt å hatt en oversikt over hvilke sikringer som går til hva på disse bilene.
Eventuelt om noen vil gi et litt mer spesifik tips uten at de sitter med den komplette oversikten:
Det jeg vet går til den aktuelle sikringen er temperaturmåleren.
Det jeg tror går til samme sikring er vindusviskeren. (Disse 2 tingene stoppet å fungere samtidig i følge selger)
Noen som vet hva annet som eventuelt også går til samme sikring?
Tenkte å forsøke å koble fra vindusviskermotoren for å se om det hjelper, men har ikke kommet så langt enda.
Bonus: Hvis noen innehar en oversikt over hvilke oljer som skal fylles på de forskjellige plassene blir jeg også veldig glad.
Mulig jeg er litt for dårlig på google, men finner ikke noe særlig teknisk info om disse bilene på nettet.
Oversikt finnes i en teknisk manual som VTP selger (mener ikke verkstedmanualen).
Temp måler er ikke oppført med egen sikring. Slutter den å fungere bør man sjekke kontakten/ledning til giveren på motor.
Vindusviskere er sikring nr 7 i venstre boks, som den deler med Stoppsignallys, Stridsstoppsignallys og kontroll-lamper
Hvilken sikring er det som går?


