Innlegg: 252
Tråder: 17
Ble medlem: Aug 2005
Omdømme:
0
Hei.
Min far er eier av Lada Niva 1600 med 5-trinns kasse. Tror det er en 87 modell. Problemet der er at den går da utrolig dårlig. Ikke noe kraft i den, liksom. På flat mark går det jo greit, men oppoverbakker så blir det jo bare sorgen. Noen typiske ting man kan sjekke på denne bilen? Tips, mottas med takk.
Mvh
Raymond
Innlegg: 214
Tråder: 36
Ble medlem: Sep 2005
Omdømme:
0
Har samme bilen med samme problem. Er det rett og slett for liten motor i bilen? Har hørt at en del Fiatmotorer passer som hånd i hanske. Noen tips om beste valget?
Gutta må ha ting.
Innlegg: 77
Tråder: 17
Ble medlem: Feb 2005
Omdømme:
0
Har også hatt mye problemer med lite kraft fra min 91 1600, særlig når været har vært fuktig. Men tror den er bra nå etter at jeg gikk over motor:
Skiftet Coil, pluggkabler og stift. Justerte tenning, stiftåpning og CO.
Nå ser det ut som den går meget bra, mye kraftigere og gir ca 5 km/h mer enn før.
Prøv noe av dette, lykke til.
(Men uansett vil jeg skifte til Diesel en dag).
Arild
Innlegg: 252
Tråder: 17
Ble medlem: Aug 2005
Omdømme:
0
Jo, der har vi noe å begynne med i alle fall.
Er jo håpløst dette å skulle bli først i køen bare fordi det er en lada.
Innlegg: 225
Tråder: 6
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
sjekk luftfilteret også du.. det kan jo være tett..
Martin
`94 Nissan King Cab 2,5D
3" løft og 33" Bf M/T, breddere
Innlegg: 4,095
Tråder: 115
Ble medlem: Sep 2003
Omdømme:
0
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Har samme bilen med samme problem. Er det rett og slett for liten motor i bilen? Har hørt at en del Fiatmotorer passer som hånd i hanske. Noen tips om beste valget?
Gutta må ha ting.
<i><div align="right">Opprinnelig postet av Igor</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Fiatmotorer passer som hånd i hanske= Det er bare å drømme videre, men langt fra sannheten.
BROOM BROOM FIAT 130 tc
Member
Russerbanden from Lier
And
member off Oppdal 4x4
Innlegg: 87
Tråder: 17
Ble medlem: Mar 2005
Omdømme:
0
Det er jo fint å ligge først i køen.Da ser jo alle hvor fin bil du har.Du må tenke på at det er ikke mange slike biler igjen.
Lada Niva OpenAIR -90
Toyota 4Runner -94
Innlegg: 252
Tråder: 17
Ble medlem: Aug 2005
Omdømme:
0
Jo, du sier noe. Hvor er alle ladabiler blitt av? Er det eu-kontrollen som reduserte antallet på veiene, eller er det andre årsaker?
Innlegg: 87
Tråder: 17
Ble medlem: Mar 2005
Omdømme:
0
Tror det kan være eu-kontrollen.Kan jo også være rust eller lange høye luftige hopp.Det er jo sikkert noen som er endt opp som traktor på en avsidsliggene gård.
Min slapp på håret gjennom på eu-kontrollen.Co/Hc problemer.Men det gikk, så nå er det to nye år med STOR kjøre Glede.
Lada Niva OpenAIR -90
Toyota 4Runner -94