Innlegg: 12
Tråder: 4
Ble medlem: Aug 2006
Omdømme:
0
Er det noen som har erfaringer med hva jeg bør være oppmerksom på (rust, moror, drivverk) når jeg skal lete etter en brukt 2600 (1985-90 modell) Hvordan liker dieselmotoren seg når temperaturen faller ned mot -30 grader?? (joda, det er kaldt i Trøndelag om vinteren)
Trond
Innlegg: 137
Tråder: 13
Ble medlem: Apr 2004
Omdømme:
0
Du vil ikke få store problemer med dieselmotoren da disse bilene ikke er levert med diesel før på slutten av 90-tallet. Årgangene du leter etter, har en 2,6l bensinmotor som eneste alternativ. 2WD-utgaven ble dog levert med diesel (het B2200?). Men bensinmotoren skal være samme motor som i bensin-Pajeroer fra samme tid. Derfor skal det ikke være noe stort problem å montere inn Mitsubishi-diesel i en B2600, og det har blitt gjort av flere mener jeg. Kommer du over en slik bil med diesel, så er det altså en ombygget bil.
Ellers er rust ikke uvanlig, spesielt i karosseri. Sjekk at ramma er bra, så skal du nok ha bil lenge. Typisk japsepickup med andre ord, driftsikker og pålitelig. Pass på tidligere eiere/brukere av bilen, om den er anleggskjørt eller lignende.
Handikapet i forhold til Hi Lux, King Cab og L200 er vel stort sett denne pokkers bensinmotoren altså.