Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feste av bensintank..
#1
Siden bensintanken måtte av var overaskelsen ikke altfor stor når båndene som holder tanken var så rustet at de var så godt som defekte. Etter noen telefoner var det lang leveringstid, og vanskelig å skaffe festene som holder tankbåndene.

Bare en ting å gjøre...."mekke sjæl".

Kappet syrefast flattstål i riktig lengde og bredde, sveisa og pussa. Lagde festekroker i 10mm syrefast gjengestang, tigga fast en stoppskive i enden, og varmet opp før bøyen på 90 grader. Hele jobben tok 3 timer.

[Bilde: 29669.jpg]
<i>Nytt og gammelt. Bøyen på båndet "finbøyer" jeg med håndmakt, og retter seg når den strammes rundt tanken</i>


[Bilde: 29670.jpg]

[Bilde: 29671.jpg]

[Bilde: 29672.jpg]

P.s. Nesten litt trist å ikke støtte opp om de som selger bildeler. [Bilde: biggrin.gif] Duhh, Amund, kan lage et par til deg som takk for litt mas.

Ett problem løst skaper to nye problemer å løse.
----------------------------------------------------------
Svar
#2
Flott håndarbeid! Selv har jeg ikke tolmodighet til å bli flink... [Bilde: sad.gif]
Svar
#3
Disse ble fineSmile

512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)